تصوير ها
بيشتر
1396/10/4 دوشنبه


کتابخانه عمومی سعدی در شهر تاریخی نیک پی مرکز بخش زنجانرود در 35 کیلومتری غرب زنجان قرار دارد که در تاریخ20/11/78همزمان با دهه فجر اقتتاح گردید و از همان زمان شروع به کار کرد. این کتابخانه درزمینی به مساحت5/1578متر مربع وبا زیربنای 37/298متر مربع ساخته شده است که درمجاورت دبیرستان شبانه روزی ،کاردانش وادارات ثبت احوال،آموزش وپرورش،کمیته امداد و..قرار دارد.
 
منابع کتابخانه:
 منابع این کتابخانه در مخزن اصلی قرار دارد که تعداد9441 عنوان و11649نسخه کتاب فارسی و تعداد18عنوان و 20 نسخه کتاب غیر فارسی می باشد
منابع کتابخانه در موضوعات مختلفی تهیه و سازماندهی شده است این منابع می تواند مراجعین را در رسیدن به اهداف مورد نظر یاری نماید.عمده موضوعات موجود در کتابخانه شامل:کلیات،فلسفه،دین،علوم اجتماعی،زبان،علوم خالص،علوم عملی،هنر،ادبیات ،تاریخ وجغرافیا می باشد

خدمات فنی:
از آنجا که سازماندهی منابع از وظایف اصلی هر کتابخانه به شمار می رود ،بخش خدمات فنی این کتابخانه نیز در قسمت مخزن کتابخانه اقدام به فهرست نویسی وآماذه سازی منابع نموده است.
با تلاش های بعمل آمده تقریبا کلیه منابع موجود کتابخانه توسط نرم افزار نمایه سازماندهی شده است و از طریق رایانه در دسترس مراجعین قرار می گیرد.
این خدمات توسط کتابدار انجام میگیرد که کامپیوترهایی نیز برای استفاده اعضای کتابخانه در نظر گرفته شده واعضا می توانند از طریق این رایانه ها منابع مورد نظر خود را جستجو نمایند واز طریق کتابدار امانت بگیرند.
 
بخش امانت:
امانت در این کتابخانه از طریق جستجو از رایانه و مخزن باز کتابخانه انجام می گیرد و مدت امانت کتاب 14 روز می باشد که این مدت با صلاحدید مسئول کتابخانه قابل تمدید می باشد وبه هر عضو حداکثر تا 5 جلد کتاب امانت داده می شود.

بخش مرجع:
بخش مرجع این کتابخانه به صورت مستقل قرار دارد ودر جهت پاسخگویی به پرسشها ونیازهای اطلاعاتی مراجعین ارایه خدمات می نماید.

بخش نشریات:
بخش نشریات این کتابخانه تعداد 42مجله، 3هفته نامه و 2روزنامه دارد.ودر قسمت سالن مطالعه ودر دسترس مراجعین قرار دارد.
 
بخش کودک:
بخش کودک این کتابخانه در کنار سایر مجموعه قرار دارد که تعداد2259عنوان و2753نسخه کتاب و15 صندلی و4میز مخصوص کودک دارد.وجلسات قصه گویی ومسابقات نقاشی وپخش فیلم نیزدر این بخش برگزار می شود.
 
 
اعضا وشرایط عضویت:
کتابخانه سعدی هم اکنون دارای 240نفر عضو فعال می باشد که با ارایه مدارک (یک قطعه عکس و پرکردن فرم مخصوص و500تومان هزینه صدور کارت)به عضویت کتابخانه درآمده اند.
 
آدرس کتابخانه: شهرستان زنجان- شهر نیک پی-خیابان قیدر علی مهدیون پلاک 127شماره تلفن 02412623344

وبلاگ :http://sadilibzanjan.blogfa.com