فهرست

در آستانه نوزدهمین سالروز تأسیس نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور؛

طرح «کتابخانه‌گردی» در کتابخانه‌های عمومی استان زنجان برگزار می‌شود

همزمان با نوزدهمین سالروز تأسیس نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، طرح «کتابخانه‌گردی» طی روزهای 15 و 16 اسفند در کتابخانه‌های اصلی شهرستان‌ها و کتابخانه‌های دارای خدمات شاخص برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان زنجان، به مناسبت فرارسیدن 17 اسفند، سالروز تاسیس نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، طرح «کتابخانه‌‌گردی» در کتابخانه‌های اصلی شهرستان‌ها و کتابخانه‌های دارای خدمات شاخص استان زنجان برگزار می‌شود.
محمد رضاخانی، مدیر کل کتابخانه‌های عمومی استان زنجان، از میزبانی 8 کتابخانه منتخب برای اجرای طرح کتابخانه گردی طی روزهای پانزدهم و شانزدهم اسفند ماه سال جاری خبر داد.
وی افزود طرح «کتابخانه‌گردی» با هدف معرفي كتابخانه‌ها و تبديل آنها به پايگاه فعال فرهنگي و اجتماعي برگزار می‌شود و برنامه‌های مختلفی برای این روز از جمله ویژه برنامه‌های بخش کودک، برگزاری نشست‌ مطالبه‌گری فرهنگی با مسئولین شهری، برپایی نمایشگاه صنایع دستی، زیباسازی فضای سبز و درختکاری با مشارکت اعضا و مسابقه کتابخوانی تدارک دیده شده است.
این طرح شانزدهم اسفندماه در کتابخانه‌ گلشهر (موسوی) شهرستان زنجان از ساعت 9 صبح الی 14 و طی روزهای پانزدهم و شانزدهم اسفند در کتابخانه‌های شاخص هر شهرستان اجرا می شود.
در پایان مدیر کل کتابخانه‌های عمومی استان زنجان بیان کرد: در این راستا از همه مردم، مسئولین، مدیران، فرهیختگان، اهالی فرهنگ و ادب و فعالان حوزه کتاب و کتابخوانی دعوت می‌کنم به منظور انس بیشتر با کتابخانه‌ها و اطلاع از آخرین وضعیت خدمات و فعالیت‌های این مکان فرهنگی با مراجعه به کتابخانه‌های عمومی شهرها و روستاهای استان زنجان در «طرح کتابخانه‌گردی» شرکت کرده و گامی والا در راستای تحقق اهداف فرهنگی کشور بردارند.