فهرست

اخبار برگزيده

شرایط جدید ارائه خدمات حضوری در کتابخانه‌ها ابلاغ شد؛

کتابخانه‌های عمومی استان زنجان مشتاق حضور اعضا و مراجعان

با توجه به اتمام واکسیناسیون همکاران کتابدار، کتابخانه‌های عمومی ضمن رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی پذیرای حضور اعضا و مراجعان هستند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی زنجان، با توجه به گذر از شرایط پیک کرونایی و همچنین انجام روند واکسیناسیون کتابداران و کارکنان کتابخانه‌های عمومی، بر اساس دستور ستادهای استانی مدیریت کرونا، کتابخانه‌های عمومی استان زنجان، بیش از پیش پذیرای حضور اعضا و مراجعین هستند. بر این اساس نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور طی ابلاغیه‌ای ضمن تأکید بر  رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، استفاده از ماسک و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، روند فعالیت کتابخانه‌های عمومی کشور را تشریح کرد.
فعالیت کتابخانه‌ها در شهرهای وضعیت آبی
بر اساس این ابلاغیه تمامی کتابخانه‌های عمومی واقع در وضعیت آبی به شرایط عادی برگشته و این کتابخانه‌ها  همانند گذشته به‌صورت تمام‌وقت  در خدمت شهروندان هستند. 
فعالیت کتابخانه‌ها در شهرهای وضعیت نارنجی و زرد
کتابخانه‌های عمومی واقع در وضعیت نارنجی و زرد نیز خدمات امانت کتاب را ارائه خواهند داد و استفاده از سالن مطالعه در این کتابخانه‌ها بر اساس ظرفیت‌های مشخص‌شده در بخشنامه‌های ابلاغی نهاد مجاز است. همچنین فرایند امانت کتاب و سایر فعالیت‌ها در بخش‌های ویژه، همچون نابینایان، ناشنوایان و کودکان، با رعایت شیوه‌نامه‌ها در حال انجام است.
فعالیت کتابخانه‌ها در شهرهای وضعیت قرمز
در مناطق قرمز که مطابق دستور ستاد مدیریت کرونای استان دورکاری کارکنان لغو شده است نیز خدمت امانت در کتابخانه‌های عمومی فعال است و تمامی خدمات غیرحضوری مانند پیک کتاب، مشاوره پایگاه‌های علمی  و فعالیت ترویجی کتابداران در فضای مجازی همچون گذشته استمرار خواهد داشت.
گفتنی است فعالیت کتابخانه‌های عمومی کشور در راستای صیانت از سلامتی اعضا و کارکنان و بر اساس مصوبات ستاد مدیریت کرونای کشور، همچون سایر مراکز فرهنگی و عمومی، طی حدود ۲ سال اخیر با محدودیت‌هایی مواجه بوده است.