فهرست

اخبار برگزيده

به مناسبت سالگرد شهادت سردار دلها؛

ویژه برنامه عصر شعر «جان‌فدا» در زنجان برگزار شد

همزمان با سومین سالگرد شهادت سردار دل‌ها، ویژه برنامه عصر شعر «جان‌فدا» با حضور جمعی از شاعران و سردار حاج رسول وزیری از فرماندهان دوران دفاع مقدس و جبهه ی مقاومت به عنوان سخنران ویژه برنامه و تجلیل از خانواده های شهدای دوران دفاع مقدس روز 13 دی ماه سال جاری در تالار هنر فرهنگسرای امام خمینی(ره) زنجان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان زنجان، همزمان با سومین سالگرد شهادت سردار دل‌ها، ویژه برنامه عصر شعر «جان‌فدا» همراه با سخنرانی « سردار حاج رسول وزیری » از فرماندهان دوران دفاع مقدس و جبهه ی مقاومت و با حضور جمعی از شاعران، نویسندگان، اعضای محفل ادبی استان، خانواده شهدا، مسئولین استانی، رزمندگان، هنرمندان و عموم شهروندان زنجانی با همکاری سازمان بسیج هنرمندان استان زنجان ، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، بنیاد شهید و امور ایثارگران، حوزه هنری انقلاب اسلامی، سازمان فرهنگی و اجتماعی و ورزشی شهرداری زنجان، اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، نهاد کتابخانه‌های عمومی و اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان زنجان روز 13 دی ماه سال جاری در تالار هنر فرهنگسرای امام خمینی(ره) زنجان برگزار شد.
در این آیین سردار رسول وزیری از رزمندگان هشت سال دفاع مقدس، با بیان اینکه مکتب شهید سلیمانی یک مکتب الگوساز جهادی است، گفت: اگر باور داریم شهید سلیمانی یک مکتب است باید عناصر آن آنالیز شود.
این رزمنده مدافع حرم با اشاره به اینکه شهید سلیمانی در حوادث عراق و سوریه برای همه مردم دنیا قدرتش روشن شد، عنوان کرد: مهمترین ویژگی شهید سلیمانی، قدرت تسخیر قلب‌های ملت ایران بود که این چنین مردم برایش اشک می‌ریزند و در فراقش می‌سوزنند.
وی ادامه داد: شهید سلیمانی در ارتباط با حل مشکلات رزمندگان همیشه پیش قدم بود، شنیده‌ام یک بار شهید به مشهد می‌رود و همه ما می‌دانیم که ما افغانستانی در مشهد زیاد داریم. آن زمان آقای رییسی به عنوان مسوول تولیت آستان قدس رضوی بودند، یک جلسه با شهید سلیمانی برگزار می‌کنند و در آن جلسه به شهید می‌گویند: ما این همه مدافع حرم در این استان داریم و این مشکلات را دارند لطفا رسیدگی کنید!
سردار وزیری در پایان با بیان اینکه شهید سلیمانی یکی از برگه‌های زرین دفاع مقدس بود، گفت: شهید سلیمانی  ثابت کرد که ما می‌توانیم سرزمین‌های اشغالی شده در دست داعش را پس بگیریم. شهید سلیمانی در عراق و سوریه ارتش بین المللی تشکیل داد، ان‌شاءلله روزی یمن هم آزاد می‌شود.
در این برنامه آقایان ناصر دوستی، اسرافیل محمدی، بهزاد بیگلی، منصور کلامی فرد، رضا اسمخانی، امیر رسولی و خانمها اعظم شمس و سکینه رسولی به شعرخوانی در وصف سردار دلها شهید حاج قاسم سلیمانی پرداختند.
برنامه های «جان‌فدا» و ابرمرد با هدف زنده نگه داشتن و تداوم راه و یاد و خاطره شهدای گرانقدر از سوی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در تمامی استانها و شهرستانها برگزار می‌شود.
همچنین در پایان برنامه از مادر شهیدان رضا و عزیز امیریان و همچنین از همسر شهید کاظم بیگلی تجلیل به آمد.