فهرست

اخبار برگزيده

به مناسب ولادت حضرت صدیقه طاهره(س)؛

ویژه‌ برنامه مادرانه در کتابخانه عمومی امام حسین(ع) زنجان برگزار شد

به مناسبت ولادت با سعادت حضرت صدیقه طاهره(س) و بزرگداشت روز مادر، ویژه‌برنامه مادرانه روز چهارشنبه 21 دی‌ماه در کتابخانه عمومی امام حسین(ع) برگزار شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان زنجان، به مناسبت ولادت با سعادت حضرت صدیقه طاهره(س) و بزرگداشت روز مادر، ویژه‌برنامه مادرانه روز چهارشنبه دی‌ماه 21 دی‌ماه در کتابخانه عمومی امام حسین(ع) برگزار شد.
این ویژه‌برنامه با همکاری کتابخانه عمومی امام حسین(ع) و اداره شهرستان زنجان با حضور بیش از 100 نفر از مادران و مادربزرگهای عضو کتابخانه در محل آمفی تئاتر کتابخانه عمومی امام حسین(ع) برگزار گردید.
در ابتدای برنامه «زهرا علمی فرد» کارشناس مذهبی، ضمن تبریک میلاد حضرت زهرا(س) و بزرگ‌داشت مقام زن و مادر به تشریح جایگاه زنان در جامعه پرداختند.
وی با اشاره به وضعیت نامناسب زنان در اعصار گوناگون و اقدامات انبیاء الهی و خصوصاً پیامبر اکرم (ص) برای سامان‌بخشی و ارتقای جایگاه زنان، افزود: در طول تاریخ به اشکال مختلف به شخصیت زنان بی‌مهری صورت گرفته و همه پیامبران الهی سعی در دفاع از شخصیت و هویت زن داشته‌اند.
علمی‌فرد با تأکید به لزوم توجّه و دقت در اصول زندگی در مکتب اسلام، تصریح کرد: اگر به دقت اصول زندگی در مکتب حضرت زهرا(س) شناخته و اجرا گردد، بسیاری از مشکلاتی که امروزه در برخی از خانواده‌ها وجود دارد، ریشه‌کن خواهد شد.
این کارشناس مذهبی اصولی چون ایمان و اعتقاد به خدای قادر متعال و عادل، اصل رعایت حقوق یکدیگر، اصل حفظ کرامت در همه شئون زندگی، اصل اعتماد زن و مرد به هم، اصل همکاری، اصل عفو و اغماض از خطاهای یکدیگر، اصل محبت و صفا و صمیمیت از جمله اصول مهم زندگی مبتنی بر سیره حضرت زهرا(س) عنوان کرد و افزود: توجه و التزام به هر کدام از این اصول نقش بسیار عمیقی را در سلامت خانواده برجای خواهد گذاشت.
علمی فرد در پایان سخنان خود با اشاره به لزوم توجّه و دقت در اصول زندگی در مکتب اسلام، ابراز امیدواری کرد که عمق بخشیدن به مراسمها و جشنهای آئینی و مذهبی جامعه با نشاط‌‌تری داشته باشیم.در ادامه‌ی این برنامه بانوان شرکت‌کننده در برنامه به شعرخوانی و مولودی خوانی در مدح حضرت زهرا(س) پرداختند.در پایان نیز به بانوان هم‌نام حضرت فاطمه(س) و یا القاب ایشان به قید قرعه هدایایی اهدا شد.‌