فهرست

اخبار برگزيده

در گفت و گو با ایسنا مطرح شد؛

کتابخوان ماه؛ طرحی برای معرفی کتاب

حسین رحمانی‌زاده،  معاون امور کتابخانه‌ها و همکاری‌های اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان زنجان گفت: هدف از معرفی کتاب و اجرای طرح «کتابخوان ماه»، معرفی کتاب‌های مفید و ایجاد دسترسی همگانی به کتاب بوده است.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان زنجان، حسین رحمانی‌زاده در گفت‌وگو با ایسنا، درباره اجرای طرح کتابخوان ماه در کتابخانه‌های استان زنجان، اظهار کرد: طرح کتابخوان ماه چندین سال است که از سوی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در همه کتابخانه‌ها و با هدف معرفی کتاب‌های مناسب برای افراد مختلف جامعه اجرا می‌شود.

وی افزود: طرح کتابخوان ماه بر این مبنا اجرا می‌شود که هر ماه تعدادی کتاب برای عموم مردم معرفی شود که این رویکرد فرهنگی در سطح کشور موجب ایجاد موجی برای معرفی کتاب‌های خاص و ویژه می‌شود و هر ماه طی این طرح ۴ کتاب به مخاطبانمان معرفی می‌شود.

این مسئول تصریح کرد: هدف از معرفی کتاب و اجرا طرح کتابخوان ماه معرفی کتاب‌های مفید و ایجاد دسترسی همگانی به کتاب بوده است. همچنین علاوه بر اینکه در معرفی کتاب‌ها، مناسبت‌ها نیز درنظر گرفته می‌شوند، گروه‌های سنی مختلف نیز در معرفی کتاب مدنظر قرار می‌گیرند.

رحمانی‌زاده ادامه داد: کتاب‌های «ایران! جوان بمان!»، «برایم شمع روشن کن»، «تندتر از عقربه‌ها حرکت کن» و «گلستان‌خوانی برای کم‌حوصله‌ها» منابع کتابخوان ماه برای اردیبهشت‌ماه هستند.

معاون امور کتابخانه‌ها و همکاری‌های اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان زنجان خاطرنشان کرد: همه کتابخانه‌ها موظف هستند درباره کتاب‌های طرح کتابخوان ماه کار و فعالیت تعریف کنند که این کار موجب معرفی کتاب و استقبال بیشتر مردم و امانت‌گیری بیشتر کتاب‌های طرح می‌شود.