فهرست

تازه‌ترين اخبار

به همت اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان سلطانیه برگزار شد؛

روز بزرگداشت فردوسی؛ دمی در دنیای شعر و ادب پارسی

مراسم بزرگداشت حکیم سخن، ابوالقاسم فردوسی و حکیم عمر خیام با حضور شاعران و علاقه مندان به شعر و ادب فارسی در کتابخانه عمومی ولیعصر (عج) شهرستان سلطانیه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی شهرستان استان زنجان، مراسم بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی و حکیم عمر خیام با حضور مجید امیرلو، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان سلطانیه، سید مهدی موسوی، شاعر و جمعی از شاعران و علاقه مندان به شعر و ادب فارسی در محل کتابخانه عمومی ولیعصر (عج)  برگزار شد.
 
سید مهدی موسوی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان سلطانیه ضمن گرامیداشت سالروز بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی و حکیم عمر خیام، هدف از برگزاری این محفل را پاسداشت زبان فارسی و بزرگداشت شاعران گرانقدر پارسی عنوان کرد.
از جمله برنامه های این محفل ادبی می‌توان به معرفی زندگی نامه، خوانش اشعار خیام و فردوسی و شاهنامه خوانی توسط اعضای فعال کتابخانه اشاره کرد.
 
در حاشیه این مراسم، نمایشگاه کتابی از آثار فردوسی و خیام و کتب مرتبط با هدف معرفی آثار این شاعران گرانقدر، ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و در دسترس قرار گرفتن کتب مربوطه برگزار و مورد بازدید جمع حاضر قرار گرفت.
 
در پایان برنامه از شعرا حاضر در این محفل ادبی و کودکان علاقمند به کتاب و کتابخوانی نیز تجلیل به عمل آمد.