فهرست

گفت و گو

در گفتگو با رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان زنجان مطرح شد؛

محفل ادبی ترمه، فرصتی برای معرفی شاعران و نویسندگان زنجانی

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان زنجان، محفل ادبی ترمه را فرصتی برای معرفی شاعران و نویسندگان زنجانی دانست و از اجرای برنامه‌های این محفل به صورت مستمر و هفتگی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی زنجان به نقل از ایسنا، قاسم موحدیان، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان زنجان در گفت‌وگو با ایسنا، در رابطه با افتتاح محفل ادبی «ترمه» در شهرستان زنجان، اظهار داشت: با توجه به برنامه نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در رابطه با تاسیس و فعال‌سازی محافل ادبی، محفل ادبی ترمه نیز در کتابخانه‌های عمومی شهرستان زنجان افتتاح شده‌ است.
وی با اشاره به اینکه محافل ادبی اهداف فرهنگی دارند، افزود: حمایت از جریان‌های اصیل ادبی و فرهنگی با ایجاد محافل ادبی صورت می‌گیرد. با این کار، شاعران و نویسندگان جوان بومی شناسایی، حمایت و معرفی می‌شوند. همچنین تشکیل این محفل به رشد و ارتقای شعر بومی استان نیز کمک خواهد کرد و این موارد از اهداف اصلی ایجاد محفل ادبی است.
این مسئول تصریح کرد: برنامه‌های محفل ادبی ترمه به‌ صورت مستمر و هفتگی در قالب شب‌های شعر، نقد آثار، معرفی کتاب، رونمایی از آثار چاپ شده و ... برگزار خواهد شد تا فضایی ایجاد کنیم که علاوه بر معرفی شاعران و نویسندگان جدید، بتوانیم مفاخر و مشاهیر استان را نیز به نسل جدید معرفی کنیم.
موحدیان با بیان اینکه این محافل در راستای ارتقا و کسب سرمایه اجتماعی کتابخانه‌ها ایجاد می شود، ادامه داد: سعی داریم با برگزاری برنامه‌های محفل ادبی، کتابخانه‌های عمومی را مکانی معرفی کنیم که خانه شعر، ادب و خانه فرهنگ معرفی شوند و فرصتی برای رشد و پیشرفت نویسندگان و نخبگان استان ایجاد کنیم. همچنین افرادی که تمایل به ورود به حوزه ادبی و فرهنگی دارند نیز می‌توانند از این فرصت برای نقد آثار خود استفاده کنند.
وی با اشاره به اینکه همه فرهیختگان فرهنگی و ادبی می‌توانند در محفل ادبی ترمه حضور داشته‌ باشند و این محفل محدود به نویسندگان و شاعران ساکن در استان نیست و نویسندگان و شاعران زنجانی ساکن در شهرهای دیگر نیز در آن حضور خواهند داشت، خاطرنشان کرد: برنامه‌های محفل ادبی ترمه قبل از برگزاری، اعلام خواهد شد و همه افرادی که تمایل به حضور در آن دارند، می‌توانند شرکت کنند.