فهرست

يادداشت و پيام

با صدور پیامی صورت گرفت؛

تقدیر نماینده مردم شهرستان ماهنشان و ایجرود در مجلس از خدمات و فعالیت کتابداران

نماینده مردم شهرستان ماهنشان و ایجرود در مجلس شورای اسلامی، در پیامی ضمن تبریک هفته کتاب گفت: کتاب، جایگاهی والا در ابعاد فردی و اجتماعی ابناء بشر دارد و در پرتو آن شکوفایی، سرسبزی و بالندگی فرهنگ جوامع به اوج می رسد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان زنجان، سیدمرتضی خاتمی، نماینده مردم شهرستان ماهنشان و ایجرود در مجلس شورای اسلامی طی پیامی،  فرارسیدن بیست و نهمین دوره هفته کتاب، را تبریک گفت. متن پیام وی به شرح زیر است:
بسم الله الرحمن الرحیم
مقام معظم رهبری (مد ظله العالی): نقش کتاب یک نقش بی‌بدیل است، البته بهترین کتاب ها، کتابی است که انسان را به سمت خداوند و ارزش های والا و انقلابی هدایت کند، امیدواریم کتاب جایگاه حقیقی خود را در جامعه بیابد.
کتاب، همچون خورشید، فضای زندگی انسان ها را روشن می کند و به همگان نور، شور و گرما می بخشد و مانند باران بر سرزمین دل ها می بارد و اندیشه و کردار را زیبائی و طراوت می بخشد.
کتاب، جایگاهی والا در ابعاد فردی و اجتماعی ابناء بشر دارد و در پرتو آن شکوفائی، سرسبزی و بالندگی فرهنگ جوامع به اوج می رسد.
بی شک گسترش کتابخوانی به عنوان ضرورتی اجتناب ناپذیر، زمانی به فرهنگ عمومی بدل می شود که جامعه آن را وسیله ای برای رشد و پویایی شخصیت خود بداند و مطالعه جزء لاینفک زندگی مردم شود و همگان تکامل و پیشرفت خود را در انس با کتاب بدانند.
فرارسیدن بیست و چهارم آبان ماه روز «کتاب، کتابخوانی و کتابدار» را خدمت اهل دانش، اندیشه و حقیقت و جمله فعالان و دست اندر کاران این عرصه تبریک و تهنیت عرض نموده، فرصت را مغتنم شمرده، از همه کتابداران عزیز و تلاشگر، تقدیر و تشکر می کنیم و از درگاه خداوند منان سلامت، سعادت و بهروزی برای تک تک عزیزان مسئلت داریم.