فهرست

اخبار شهرستان‌ها

همزمان با ایام الله دهه مبارک فجر انجام شد؛

بازدید مسئولان از پروژه کتابخانه و فرهنگسرای حسین آباد شهرستان ابهر

مسئولان شهرستان ابهر با هدف بررسی وضعیت و تسریع در روند انجام عملیات عمرانی، از پروژه کتابخانه و فرهنگسرای حسین آباد شهرستان ابهر بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان زنجان، حجت الاسلام والمسلمین جعفر رحیمی، امام جمعه ابهر؛ حامد محمدی، معاون سیاسی - اجتماعی فرمانداری ابهر؛ محمدرضا ذولقدریها، شهردار شهر ابهر؛ عبدالحسین بختیاری، رئیس اداره کتابخانه های شهرستان ابهر، به همراه اعضای شورای شهر ابهر از پروژه کتابخانه و فرهنگسرای حسین آباد شهرستان ابهر بازدید کردند و از نزدیک در جریان پیشرفت عملیات عمرانی و مشکلات احتمالی قرار گرفتند.
محمدرضا ذولقدریها، شهردار ابهر در این بازدید به نقش موثر کتابخانه‌ها و فرهنگ‌سراها در بالا بردن فرهنگ عمومی جامعه اشاره کرد و گفت: هر چه قدر در سطح شهر فرهنگ‌سرا و کتابخانه‌ها گسترش یابد، نشان از فرهنگ بالای مردم آن شهر دارد؛ چراکه وجود چنین اماکنی در سطح شهر خصوصا در بافت‌های فرسوده و ناکارآمد شهری در پیشگیری از بسیاری از معضلات اجتماعی تاثیرگذار خواهد بود.
عبدالحسین بختیاری، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان ابهر در ادامه این بازدید از حمایت های اعضای شورای شهر و شهردار ابهر برای پیگیری و افتتاح این پروژه قدردانی کرد.
بختیاری در ادامه ضمن ارائه گزارشی از وضعیت کتابخانه های عمومی شهرستان، گفت: هم اکنون شهرستان ابهر دارای ۱۲ باب کتابخانه عمومی است که از این تعداد ۶ باب روستایی و ۶ باب شهری است.
گفتنی است، این پروژه در زمینی به مساحت ۴۰۰ مترمربع با زیربنای ۶۲۵ مترمربع در دو طبقه در ناحیه حسین‌آباد شهرستان ابهر قرار دارد. برای احداث این پروژه بالغ بر ۲۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات بازآفرینی پایدار استانی (اداره راه و شهرسازی) استان اختصاص داده شده است. طبقه همکف آن فرهنگ‌سرای شهرداری و طبقه اول این پروژه کتابخانه خواهد بود. این کتابخانه دارای بخش های مختلفی همچون بخش مخزن، امانت، بخش مرجع، بخش کودک، بخش نشریات، سالن مطالعه برادران و خواهران و نمازخانه است. این پروژه همزمان با افتتاح پروژه های شهرداری های سراسر کشور توسط رئیس جمهور به صورت ویدئو کنفرانس افتتاح خواهد شد.  
نسخه قابل چاپ