فهرست

اخبار شهرستان‌ها

با محوریت بررسی کتابخانه امام علی(ع) شهر قیدار؛

جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان خدابنده برگزار شد

جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان خدابنده به ریاست ایوب بیگدلی، فرماندار برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی زنجان، پنجمین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان خدابنده در سال ۹۹ با محوریت بررسی آخرین وضعیت عملیات عمرانی کتابخانه امام علی(ع) شهر قیدار و برنامه های فرهنگی پیشنهادی قابل اجرا در اعیاد شعبانیه و نوروز ۱۴۰۰ به ریاست ایوب بیگدلی، فرماندار شهرستان خدابنده و با حضور امیرعلی نیک بخش، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان زنجان؛ سیدمهدی موسوی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان خدابنده؛ اصغر اسماعیلی، معاون مهندسی و ساخت راه و شهرسازی استان زنجان و سایر اعضای حقیقی و حقوقی انجمن روز چهارشنبه ۲۷ اسفند ماه در سالن جلسات امام علی(ع) فرمانداری شهرستان خدابنده برگزار شد.
ایوب بیگدلی، فرماندار شهرستان خدابنده در ابتدای جلسه بیان کرد: رسالت فرهنگی در حوزه کتاب و کتابخوانی، رسالت سنگینی است و باید تلاش کنیم تا به هر نحو ممکن کتاب را به دست خانواده ها برسانیم تا آن ها بتوانند به راحتی به کتاب دسترسی داشته و با مطالعه کتاب، از حقوق خود در هر زمینه ای آگاه شوند؛چراکه دانستن، حق مردم است و ما می خواهیم مردم در این زمینه به رشد کاملی برسند و این یکی از عوامل پیشرفت جامعه خواهد بود.
فرماندار شهرستان خدابنده با اشاره به پروژه کتابخانه امام علی(ع) گفت: کتابخانه از لحاظ ساختمانی و زیرساخت ها تکمیل شده؛ این یک پروژه پایدار است و هر ساله اعتباراتی از طرف کمیته برنامه ریزی در نظر گرفته خواهد شد تا این بنای فرهنگی مهم در این شهرستان افتتاح شود.
وی در پایان ضمن تبریک کسب رتبه برتر استانی توسط انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان در سال ۹۸ و همچنین ۹۹، از تلاش های اداره کتابخانه های عمومی شهرستان خدابنده و اعضای انجمن های تابعه شهرستان در بحث پیگیری تشکیل جلسات انجمن تقدیر کرد
امیرعلی نیک بخش، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان زنجان در ادامه با تبریک اعیاد شعبانیه و عید نوروز باستانی، اظهار داشت: کتابخانه امام علی (ع) شهر قیدار یکی از کتابخانه های خوب استان است که با زیربنای ۸۵۰ مترمربع ساخته شده و با افتتاح این پروژه فرهنگی شاهد ارتقای شاخص زیربنای کتابخانه‌های عمومی در استان و شهرستان خواهیم بود و جا دارد از مساعدت های استاندار، فرماندار و اداره راه و شهرسازی استان به عنوان مجری پروژه، تشکر و قدردانی کنیم. امیدواریم با تخصیص اعتبارات ویژه در کمیته برنامه ریزی شاهد تکمیل و افتتاح کتابخانه در سال ۱۴۰۰ باشیم.
در ادامه جلسه سید مهدی موسوی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان خدابنده به برنامه های پیش بینی شده در اعیاد شعبانیه و نوروز ۱۴۰۰ اشاره کرد و گفت: در ایام مذکور برنامه های فرهنگی و آموزشی توسط همکاران در فضای مجازی اجرا خواهد شد که از جمله برنامه های فرهنگی می توان به نشست های کتابخوان، نمایشگاه های کتاب، معرفی متنی کتاب، قصه گویی و ... اشاره کرد.
موسوی به روند تشکیل جلسات انجمن های شهرستان خدابنده در سال ۹۹ اشاره کرد و گفت: تعداد جلسات مصوب انجمن های شهرستان ۴۲ جلسه است که با برگزاری ۳۸ جلسه برگزار شده، رتبه اول استانی به این شهرستان اختصاص یافته است.
وی همچنین به وضعیت شهرستان خدابنده از حیث شاخص های فرهنگی اشاره کرد و گفت: در این شهرستان برای هر ۱۱۷۵۰ نفر یک باب کتابخانه، برای هر ۱۰۰ نفر، یک و نه دهم مترمربع فضا، برای هر یک نفر هشت دهم جلد کتاب، برای هر ۳۳۵ نفر یک صندلی وجود دارد و سه و سه دهم درصد جمعیت شهرستان عضو کتابخانه های عمومی هستند. با افتتاح کتابخانه عمومی امام علی (ع) شهر قیدار، شاهد افزایش این شاخص های فرهنگی در سطح شهرستان خواهیم بود.
در پایان جلسه از ایوب بیگدلی، فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان خدابنده و اعضای انجمن با اهدای لوح، تقدیر شد.
 
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ