فهرست

اخبار شهرستان‌ها

در جلسه شورای اداری اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان زنجان انجام شد؛

برنامه ریزی فعالیت کتابخانه های عمومی در سال ۱۴۰۰

اولین جلسه شورای اداری اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان زنجان در سال جاری با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در کتابخانه عمومی اندیشه سپید برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان زنجان، جلسه شورای اداری اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان زنجان جهت برنامه ریزی فعالیت کتابخانه های عمومی در سال ۱۴۰۰ با حضور مدیرکل، معاونین، کارشناسان ستادی و رؤسای شهرستان ها، روز پنجشنبه ۶ خرداد ماه در کتابخانه عمومی اندیشه سپید برگزار شد.
امیرعلی نیکبخش، مدیرکل کتابخانه های عمومی زنجان در این جلسه با تاکید بر لزوم برنامه ریزی دقیق برای اجرای فعالیت های فرهنگی توسط کتابخانه های عمومی در سال ۱۴۰۰ و با توجه به تأکیدات مقام معظم رهبری در آغاز سال جاری با شعار تولید، پشتیبانی ها و مانع‌زدایی ها، گفت: با توجه به شیوع بیماری کرونا، کتابخانه های عمومی باید از ظرفیت فضای مجازی برای اجرای برنامه های فرهنگی بهره برداری کنند.
 
در ادامه، مدیرکل کتابخانه های عمومی زنجان بر لزوم ارتباط با خیّرین، سازمان ها، شرکت ها و موسسات برای جذب مشارکت و بهره مندی از ظرفیت خیّرین برای توسعه کتابخانه های عمومی و ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی تاکید کرد.
وی به کنگره بزرگداشت ملی ۳۵۳۵ شهید استان زنجان اشاره کرد و لزوم برنامه ریزی برای اجرای فعالیت های فرهنگی توسط کتابخانه های عمومی استان در ارتباط با این کنگره را مورد تاکید قرار داد.
امیرعلی نیکبخش ارتباط و تعامل با نمایندگان مجلس شورای اسلامی توسط روسای ادارات شهرستان ها و ارائه گزارش فعالیت های فرهنگی کتابخانه های عمومی و بهره مندی از ظرفیت نمایندگان مجلس در راستای توسعه کتابخانه های عمومی را خواستار شد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی زنجان با اشاره به اینکه در آستانه یک رویداد و اتفاق بزرگ در کشور و استان هستیم، اظهار داشت: این اتفاق مهم، انتخابات ریاست جمهوری و انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا است.
نیکبخش با تأکید بر لزوم حضور گسترده کارکنان کتابخانه های عمومی استان در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، اظهار داشت: حضور گسترده مردم به ویژه کارکنان کتابخانه های عمومی استان در انتخابات سرنوشت ساز و حساس سیزدهمین دوره ریاست جمهوری، تجلی همبستگی و مشارکت ملی است.
در ادامه جلسه معاونین اداره کل، مسئول حراست و روسای ادارات شهرستان به ارائه نظرات و پیشنهادات در مورد مصوبات جلسه پرداختند.
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ