فهرست

اخبار شهرستان‌ها

به ریاست بخشدار؛

جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرهای هیدج و صائین قلعه شهرستان ابهر برگزار شد

اولین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرهای هیدج و صائین قلعه شهرستان ابهر در سال ۱۴۰۰ با حضور بخشدار برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان زنجان، اولین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرهای هیدج و صائین قلعه شهرستان ابهر در سال 1400 به ریاست محمد نجفی، بخشدار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی بخش مرکزی ابهر؛ عبدالحسین بختیاری، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان ابهر؛ آیسان صادقی، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ابهر، شهرداران و روسای شورای شهرهای هیدج و صائین قلعه و سایر اعضای حقوقی و حقیقی انجمن برگزار شد.
در این جلسه محمد نجفی، بخشدار مرکزی شهرستان ابهر ضمن تأکید بر لزوم همکاری ارگان های شهری و روستایی با کتابخانه های عمومی، گفت: بدون ایجاد زیرساخت‌های فرهنگی نمی‌توان اقدامات قابل‌توجهی در سایر بخش‌ها انجام داد و توسعه همه جانبه در گرو توسعه فرهنگی است. مسیر پیشرفت کشور از مسیر علم و دانش و فرهنگ می‌گذرد و در این راستا توسعه فرهنگ کتاب‌خوانی، نقش مؤثری دارد.
 
همچنین وی از مسئولین شهری خواست با اجرای مصوبات جلسات و پرداخت به موقع مطالبات کتابخانه ها این نهاد فرهنگی را در جهت ایفای نقش خطیر خود یاری کنند.
در ادامه جلسه عبدالحسین بختیاری، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان ابهر ضمن خیرمقدم به اعضای انجمن، گزارشی از برنامه های اجرا شده کتابخانه های عمومی در سطح شهرستان و نیز برنامه ریزی های انجام شده برای اجرای فعالیت های فرهنگی در سال 1400 ارائه کرد.
وی حمایت شهرداری‌ها از کتابخانه‌های عمومی را بسیار مهم و تأثیرگذار دانست و گفت: بر اساس ماده ۶ قانون تأسیس و نحوه اداره کتابخانه‌های عمومی، شهرداری‌ها مکلف هستند حداقل نیم درصد از کل درآمد خود را به حساب انجمن کتابخانه‌ها واریز کنند.
 
آیسان صادقی، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ابهر با اشاره به اجرای طرح های پایتخت کتاب و باشگاه های کتابخوانی، این جشنواره ها را فرصت مناسبی در جهت شناساندن ظرفیت های فرهنگی و کتابخوانی منطقه دانست و بر لزوم مشارکت کتابداران و  کتابخانه های شهرستان در این طرح ها تاکید کرد.
مرتضی مهری، مسئول کتابخانه عمومی شهید مطهری در این جلسه گفت: در ایام همه‌گیری کرونا با وجود تعطیلی کتابخانه‌ها، فعالیت و کار کتابداری تعطیل نبود و ارتباط کتابدار با اعضای کتابخانه در فضای مجازی برقرار بود.
یحیی عسگری، مسئول کتابخانه حکیم هیدحی نیز در این جلسه اظهار داشت: برنامه های متنوع فرهنگی در این ایام توسط کتابداران و همکاران در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی از قبیل مسابقات کتابخوانی ،معرفی کتاب، نشست‌های کتابخوان  و ... در فضای مجازی انجام شد.
در پایان جلسه، اعضای انجمن نظرات و پیشنهادهای خود را ارائه کردند.
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ