فهرست

اخبار شهرستان‌ها

به ریاست فرماندار؛

جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان ماهنشان برگزار شد

نخستین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان ماهنشان در سال جاری به ریاست فرماندار برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان زنجان، نخستین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان ماهنشان در سال جاری به ریاست جلیل جزو نقی، فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان ماهنشان و با حضور حسن ملکی، شهردار ماهنشان؛ سبحان عجملو، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ماهنشان؛ مهدی صیادی، مدیر آموزش و پرورش شهرستان ماهنشان؛ روح الله رحمانی، رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان ماهنشان؛ سیروس محمدی، رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان ماهنشان؛ هادی مرادی، رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان ماهنشان؛ فریده بابایی، مسئول کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و  ولی امیری، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان ماهنشان روز پنجشنبه ۲۰ خردادماه در فرمانداری شهرستان ماهنشان برگزار شد.
در ابتدای جلسه، فرماندار ضمن تقدیر از حضور مستمر اعضای انجمن در برگزاری جلسات، عنوان کرد: ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی وظیفه ای عمومی است و شایسته است اعضای حقیقی و حقوقی انجمن در گسترش این امر مهم در میان قشرهای مختلف جامعه بیش از پیش تلاش کنند.
جلیل جزونقی وجود کتابخانه های عمومی را برای هر شهر یک ارزش عنوان کرد و تاثیر کتاب در تکامل اندیشه ها و نگرش اجتماعی و فرهنگی جامعه را مایه مباهات دانست.
در ادامه رئیس انجمن کتابخانه های شهرستان ماهنشان کتابرسان سیار را یک دستگاه کاملا فرهنگی دانست و اظهار داشت:  کتابرسان سیار برطرف کننده نیازهای فرهنگی روستائیانی که در مناطق کم‌ جمعیت یا دورافتاده هستند. کتابخانه سیار با هدف گسترش فرهنگ کتاب و کتابخوانی و ایجاد علاقه‌مندی به مطالعه و آشنایی دانش آموزان فعالیت می کند.
در ادامه این جلسه ولی امیری، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان، گزارشی از برنامه های شاخص اجرا شده در سال ۱۳۹۹ در کتابخانه های عمومی شهرستان ماهنشان از جمله افتتاح محفل ادبی مولانا همتی انگورانی، معرفی و رونمایی کتاب، عصر شعر به مناسبت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، اجرای برنامه های فرهنگی در فضای مجازی، اهدای کتاب، کتابخانه گردی در سالروز تاسیس نهاد، اجرای پویش درختکاری و ... ارائه و برنامه های در دست اقدام در سال ۱۴۰۰ را برای حاضرین درجلسه تشریح کرد.
در این جلسه بودجه سال ۱۴۰۰ انجمن کتابخانه های ماهنشان توسط اعضای انجمن بررسی و تصویب شد.
در پایان جلسه هر یک از اعضای انجمن به ارائه نظرات خود در خصوص مصوبات جلسه و ترویج کتابخوانی در زمان شیوع کرونا ویروس پرداختند.
نسخه قابل چاپ