فهرست

اخبار شهرستان‌ها

با محوریت برگزاری یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی؛

جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی بخش سجاسرود شهرستان خدابنده برگزار شد

اولین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی بخش سجاسرود شهرستان خدابنده در سال جاری با محوریت برگزاری یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی زنجان، جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی بخش سجاسرود شهرستان خدابنده با حضور فاطمه شعبانی، بخشدار بخش سجاسرود؛ سید مهدی موسوی، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان خدابنده و دیگر اعضای انجمن روز چهارشنبه ۹ تیرماه برگزار شد.
فاطمه شعبانی، بخشدار بخش سجاسرود در ابتدای جلسه نقش کتاب و کتابخوانی را در کاهش آسیب های اجتماعی و فرهنگی مهم دانست و عنوان کرد: در جامعه کتابخوان، بزهکاری و جرم کمتر مشاهده می شود. پیشرفت جوامع در نتیجه توجه به مقوله مطالعه و انس با کتاب محقق می شود و بی توجهی به این مهم عواقب جبران ناپذیری را خواهد داشت.
در ادامه بخشدار بخش سجاسرود، فضای مجازی را فرصتی بسیار مناسب برای انس بیشتر مردم با کتاب و کتابخوانی و ارتقای سرانه مطالعه در این ایام کرونایی دانست.
وی اظهار داشت: جلسات انجمن کتابخانه های عمومی به مراتب از بسیاری از جلساتی که در حوزه های مختلف برگزار می شود با اهمیت تر است و اعضای انجمن نیز به این امر اهتمام جدی داشته باشند.
بخشدار بخش سجاسرود در پایان سخنان خود تاکید کرد: از مسئولین ادارت و دستگاه های فرهنگی این انتظار را داریم که نقش موثر خود را در ترغیب افراد جامعه به شرکت در یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی به خوبی ایفا کنند تا بتوانند سهمی در ارتقای کیفی و کمی مطالعات مذهبی و آشنایی با سیره امام رضا(ع) داشته باشند.
سیدمهدی موسوی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان خدابنده گفت: یازدهمین دوره جشنواره ملی کتابخوانی رضوی در راستای اشاعه و ترویج فرهنگ منور رضوی، گسترش فرهنگ کتاب‌خوانی، شناسایی و معرفی کتاب های فاخر مرتبط با فرهنگ و سیره اهل بیت(ع)، با اضافه شدن بخش ویژه حضرت مهدی(عج) در حال برگزاری است و تا یکم آبان ماه سال جاری برای تمامی گروه های سنی امکان شرکت فراهم است. علاقمندان می توانند با مراجعه به به سایت سامانه مسابقات الکترونیک کتابخوانی www.samakpl.ir و یا سایت جشنواره رضوی www.razavi.iranpl.ir در مسابقه شرکت کنند.
در ادامه موسوی با ارائه گزارشی از وضعیت مشارکت در یازدهمین جشنواره رضوی بخش سجاسرود، گفت: مراکز دارای کد شرکت در این جشنواره تلاش کرده اند در خصوص مشارکت پرسنل و خانواده ها اطلاع رسانی لازم را داشته باشند تا مشارکت بیشتر در بخش را شاهد باشیم.
در ادامه جلسه رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان خدابنده به تبیین شیوه برگزاری یازدهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی و برنامه ریزی برای جلب مشارکت پرداخت. همچنین اعضای انجمن به بیان نظرات و پیشنهادات خود در زمینه برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی پرداختند.
 
نسخه قابل چاپ