فهرست

اخبار شهرستان‌ها

با محوریت برگزاری یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی؛

جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی بخش مرکزی شهرستان خدابنده برگزار شد

اولین جلسه مشترک انجمن کتابخانه‌های عمومی بخش مرکزی شهرهای سهرورد، کرسف و نوربهار شهرستان خدابنده در سال جاری با محوریت برگزاری یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی زنجان، جلسه مشترک انجمن کتابخانه‌های عمومی بخش مرکزی شهرهای سهرورد، کرسف و نوربهار شهرستان خدابنده با حضور حسین افشاری، بخشدار بخش مرکزی؛ سیدمهدی موسوی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان خدابنده و دیگر اعضای انجمن روز دوشنبه ۲۱ تیرماه در بخشداری برگزار شد.
 
حسین افشاری، بخشدار بخش مرکزی، ضمن تبریک حلول ماه ذی الحجه و سالروز ازدواج حضرت علی(ع) با حضرت زهرا(س)، به اهمیت فرهنگ در جامعه اشاره کرد و گفت: اگر فرهنگ در جامعه اصلاح شود، تمام مشکلات جامعه از جمله حقوق شهروندی در تمام زمینه های اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و غیره حل خواهد شد.
بخشدار بخش مرکزی در ادامه ضمن تقدیر از برگزاری یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی، تصریح کرد: بهترین زمینه برای مشارکت و سرمایه گذاری در حوزه فرهنگی بحث ترویج کتابخوانی است و جشنواره رضوی فرصت مغتنمی است تا قدمی در ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در سطح جامعه برداریم.
وی خاطرنشان کرد: باید در زمینه اطلاع رسانی این امر مهم از بستر فضای مجازی به نحو احسن استفاده کنیم تا آحاد مردم از این اتفاق مهم با خبر شده و در مسابقه شرکت کنند.
 
سیدمهدی موسوی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان خدابنده با اشاره به برگزاری یازدهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی، گفت: یازدهمین دوره جشنواره ملی کتابخوانی رضوی در راستای اشاعه و ترویج فرهنگ منور رضوی، گسترش فرهنگ کتاب‌خوانی، شناسایی و معرفی کتاب های فاخر مرتبط با فرهنگ و سیره اهل بیت(ع)، با اضافه شدن بخش ویژه حضرت مهدی(عج) در حال برگزاری است که در این دوره از جشنواره کتابخوانی رضوی ۶ عنوان کتاب در سه رده سنی «کودک»، «نوجوان» و «جوان و بزرگسال» معرفی شده است.
 وی در ادامه افزود: ترویج فرهنگ رضوی و ارتقای آگاهی عمومی از سیره ائمه اطهار علیهم السلام خصوصا امام رضا(ع) از اهداف این اتفاق مهم فرهنگی است و تا یکم آبان ماه سال جاری برای تمامی گروه های سنی امکان شرکت فراهم است. علاقمندان می توانند با مراجعه به سامانه مسابقات الکترونیک کتابخوانی www.samakpl.ir و یا سایت جشنواره رضوی www.razavi.iranpl.ir  در مسابقه شرکت کنند.
تبیین برگزاری یازدهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی و برنامه ریزی برای جذب مشارکت در راستای برگزاری جشنواره و همچنین استفاده از نظرات و پیشنهادات اعضای انجمن در زمینه برنامه های پیش بینی شده ویژه اعیاد قربان تا غدیر، حقوق شهروندی، عفاف و حجاب و فعالیت های فرهنگی سال ۱۴۰۰ کتابخانه های عمومی شهرستان خدابنده به عنوان محورهای مورد بحث این جلسه بود.
 
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ