فهرست

اخبار شهرستان‌ها

با صدور پیامی صورت گرفت؛

دعوت امام جمعه ابهر از مردم این شهر برای شرکت در یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی

امام جمعه ابهر در پیامی به مردم این شهر، آنها را به حضور و مشارکت در یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی دعوت کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان زنجان، حجت الاسلام والمسلمین جعفر رحیمی، امام جمعه ابهر در پیامی به مردم این شهر، آنها را به حضور و مشارکت در یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی دعوت کرد.
در متن پیام وی آمده است:
 قال امیرالمومنین علی (ع) : مَنْ تَسَلَّی بِالْکُتُبِ لَمْ تَفُتْهُ سَلْوَةٌ
کسی که با کتابها آرامش یابد، راحتی و آسایش از او سلب نمی گردد.  غررالحکم :  ج ۵ ص۲۳۳
 آنگاه که خداوند تبارک و تعالی معجزه خود را در قالب کتاب عظیم الشأن قرآن متجلی می سازد، اهمیت کتاب و کتابخوانی بر هیچ مسلمان مؤمنی پوشیده نخواهد بود. در آموزه های دینی ما نیز همواره  توجه ویژه ای به امر مطالعه شده و این فرهنگ تا آن اندازه مورد توجه فرزانگان و تربیت یافتگان مکتب مبین اسلام  واقع گردیده که علما بالاترین عمل در شب های قدر را مطالعه دانسته اند، مطالعه و تحقیق و تلاش برای افزایش سطح دانش از آموزه های مکتب وحدانی ما است.
ضمن قدردانی از اهتمام نهاد کتابخانه های عمومی کشور، متولیان و دست اندرکاران برگزاری یازدهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی و ترویج فرهنگ  و سیره پاک ائمه معصومین علیهم السلام  بویژه فرهنگ منّور رضوی و فرهنگ مهدویت و انتظار و گسترش فرهنگ کتابخوانی و مطالعه منابع مرتبط با سیره اهل بیت علیهم السلام، از مردم  بصیر و فهیم دعوت می کنم با مطالعه منابع ارزشمند این جشنواره فرهنگی و معنوی که متناسب با همه گروه های سنی در اختیار علاقه مندان قرار گرفته است، با سیره عملی زندگی اهل بیت علیهم السلام مأنوس  و با بهره گیری از برکات آن، سیره ائمه اطهار(ع) را سرلوحه زندگی خود قرار دهیم.
امیدوارم مشعل پرفروغ کتاب در کشور عزیزمان در جایگاه بایسته و شایسته آن قرار گرفته و عموم مردم به ویژه نسل جوان در پرتو انوار پرفروغ کتاب و انس با آثار ارزشمند دینی، علمی و اخلاقی در مسیر رشد و تعالی کشور و ارتقا جایگاه ایران اسلامی در جهان گام های بلندی بردارند و همگی با همدلی و همزبانی ترسیم گر افقی روشن در تحقق چشم انداز آینده ایران اسلامی باشیم.  
كلمات كليدی : جشنواره کتابخوانی رضوی
نسخه قابل چاپ