فهرست

اخبار شهرستان‌ها

مائده غنیمتی از ابهر، شایسته تقدیر جام باشگاه های کتاب خوانی شد

در آئین اختتامیه پنجمین دوره جام باشگاه های کتاب خوانی کودک و نوجوان، مائده غنیمتی از باشگاه کتاب خوانی کتابخانه ملاصدرا روستای پیرسقا ابهر، به عنوان شایسته تقدیر در بخش فیلم معرفی شد‌.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی زنجان، اختتامیه پنجمین دوره جام باشگاه‌های کتاب‌خوانی با حضور سیدعباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، محسن جوادی، معاون امور فرهنگی، علیرضا مختار پور، دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و ابراهیم حیدری، مدیر کل دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی و دبیر رویدادهای ترویج کتاب‌خوانی برگزار شد.
 در این برنامه ابراهیم حیدری دبیر این رویداد گزارشی از روند برگزاری جام باشگاه‌ها‌ی کتاب‌خوانی و میزان استقبال و مشارکت در پنجمین دوره ارائه نمود.
 در ادامه صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی باشگاه‌های کتاب‌خوانی را یکی از بهترین برنامه‌ها برای افزایش تقاضای مردمی کتاب معرفی کرد که توانسته است به خصوص ظرفیت‌های فرهنگی شهرهای کوچک را در رقابت با شهرهای بزرگ معرفی کند.
 پس از داوری مرحله اول آثار در شهرستان ابهر، مستندات فعالیت های حوزه کتاب خوانی سه باشگاه کتاب خوانی روستاهای درسجین، پیرسقا و عمید آباد در بخش های باشگاه برگزیده، نامه برگزیده، فیلم یک دقیقه ای، تسهیلگر برتر و کتابفروشی برتر انتخاب و به دبیرخانه جشنواره ارسال شد و پس از داوری نهایی، مائده غنیمتی عضو ١٠ ساله باشگاه کتابخانه عمومی ملاصدرا روستای پیرسقا ابهر، با معرفی کتاب"دختری که هرگز اشتباه نمی کند" در بخش ویدئو یک دقیقه ای به عنوان شایسته تقدیر معرفی شد.
ز میان مستندات داوری شده در مرحله شهرستان ۷۰۰ باشگاه، ۲۰۰۰ فیلم و بیش از ۲۰۰۰ نامۀ به دبیرخانه این دوره از جام باشگاه های کتاب خوانی رسید.
آثار و فعالیت‌های باشگاه‌های کتاب‌خوانی با توجه به شاخص‌هایی چون خلاقیت و ابتکار، فعالیت‌های ترویج کتاب‌خوانی در فضای مجازی، میزان اثرگذاری فعالیت‌ها، رسایی و شیوایی مستندات، توسط کارشناسان و متخصصان حوزۀ ترویج کتاب‌خوانی و ادبیات کودک و نوجوان در سه بخش باشگاه برگزیده، نامه برگزیده و فیلم برگزیده بررسی و داوری شدند.
همچنین فهرست برگزیدگان در بخش‌های مختلف را از اینجا دریافت کنید.

 
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ