فهرست

اخبار شهرستان‌ها

به ریاست فرماندار؛

جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان ابهر برگزار شد

سومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان ابهر به ریاست فرماندار و با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان زنجان، سومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان ابهر روز دوشنبه ۲۲ شهریورماه به ریاست وجیه اله نوروزی، فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان ابهر و با حضور امیرعلی نیکبخش، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان زنجان؛ محمد نجفی، بخشدار بخش مرکزی شهرستان ابهر؛ خدیجه نوروزی، رئیس شورای اسلامی شهرستان ابهر؛ محمدحسین شریفی، مدیر آموزش و پرورش شهرستان ابهر؛ آیسان صادقی، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ابهر؛ عبدالحسین بختیاری، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان ابهر و سایر اعضای انجمن در سالن جلسات فرمانداری شهرستان ابهر برگزار شد.
 
وجیه اله نوروزی، فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان ابهر در این جلسه ضمن تقدیر از اعضای انجمن، اظهار داشت: کتابخوانی اصل و اساس فعالیت های فرهنگی و بدون توجه به این امر موفقیتی در جامعه حاصل نمی شود و در این خصوص عملکرد اداره کتابخانه های عمومی شهرستان ابهر قابل تقدیر است.
وی با بیان اینکه پیشرفت جوامع در نتیجه توجه به مقوله مطالعه و انس با کتاب محقق می شود، خواستار راه اندازی انجمن خیّرین کتابخانه ساز در شهرستان ابهر شد
فرماندار ابهر با اشاره به شیوع ویروس کرونا، گفت: خوشبختانه ۴۰ درصد مردم شهرستان واکسینه شده اند و یکی از راهکارهای مبارزه با ویروس کرونا، قرنطینه خانگی و حضور کمتر در معابر عمومی است‌ و امیدواریم در این شرایط همه مردم پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند.
 
امیرعلی نیک بخش، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان زنجان استفاده از فضای مجازی در شرایط کرونایی را بهترین راهکار در راستای ترویج کتابخوانی برشمرد و اظهار داشت: با توجه به تعطیلی کتابخانه های عمومی، فضای مجازی فرصت بسیار مناسبی در راستای انس بیشتر مردم با کتاب و کتابخوانی است.
وی با اشاره به برگزاری یازدهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی، گفت: برگزاری چنین برنامه هایی بسیار مفید و اثرگذار است و می تواند اقشار مختلف جامعه را به سمت سوی کتاب و مطالعه سوق دهد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان زنجان از افتتاح ۶ کتابخانه در استان خبر داد و گفت: با افتتاح این کتابخانه ها آمار کتابخانه های استان به ۱۰۷ باب کتابخانه می رسد.
 
عزت الله مظفری، مدیر دفتر خبری مطبوعات شهرستان‌های ابهر و خرم‌دره به عنوان اهل قلم و رسانه خواستار تحرک و پویایی بیشتر متولیان حوزه کتاب در این شهرستان شد و گفت: جلسات انجمن کتابخانه های عمومی به مراتب از بسیاری جلسات دیگر در حوزه های مختلف با اهمیت تر است و لازم است همه به این امر توجه داشته باشیم و جای تقدیر می باشد که در تمامی جلسات شخص مدیرکل حضور دارند.
عبدالحسین بختیاری، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان ابهر به ارائه گزارشی از فعالیت های ترویج فرهنگ ایثار و شهادت با توجه به برگزاری کنگره ۳۵۳۵ شهید استان و یادواره ۴۰۰ شهید شهرستان ابهر، ترویج فرهنگ منور رضوی و ترویج فرهنگ مهدویت، عملکرد ۶ ماهه کتابخانه های عمومی شهرستان ابهر و بهره گیری از فرصت های موجود به ویژه در فضای مجازی به منظور اجرای برنامه های فرهنگی در ارتقای شاخص های فرهنگی و کاهش آسیب های اجتماعی و فرهنگی است پرداخت.
وی از توجه فرماندار شهرستان ابهر به کتابخانه های عمومی شهرستان تقدیر کرد و افزود: حمایت مسئولان در ایجاد انگیزه فعالان حوزه کتاب بسیار اثرگذار است و روند اجرای برنامه ها نیز بهتر می شود.
در ادامه بختیاری از جذب ۱۰۰۰۰ نسخه کتاب به کتابخانه های ابهر از کتابخانه ملی و معاونت فرهنگی وزارت ارشاد  به ارزش ۵ میلیارد ریال، راه اندازی ایستگاه مطالعه در مرکز خدمات سلامت روان و مراقبت های اجتماعی (طرح سامان) در درمانگاه اعلایی ابهر، برگزاری کارگاه های مهارت های زندگی در راستای کارکردهای اجتماعی کتابخانه های عمومی با هدف پیشگیری و کاهش آسیب های اجتماعی، ارتقای مهارت ها و بهبود سبک زندگی  و اجرای طرح خدمات مرجع مجازی توسط نهاد کتابخانه های عمومی خبر داد.
در پایان جلسه از معصومه رجبی، مسئول کتابخانه باقرالعلوم(ع) روستای درسجین به عنوان روستای برگزیده هفتمین جشنواره روستاهای دوستدار کتاب با لوح تقدیر فرماندار و مدیرکل تقدیر شد.
هماهنگی افتتاح و راه اندازی کتابخانه شهید حاج قاسم سلیمانی حسین آباد ابهر، کتابرسان سیار روستایی شهدای بانک ملت ابهر و بررسی و تصویب بودجه سال ۱۴۰۰ از مصوبات جلسه بود.
 
عكس های مرتبط : كلمات كليدی : جلسه انجمن کتابخانه های عمومی
نسخه قابل چاپ