فهرست

اخبار شهرستان‌ها

با محوریت هفته کتاب و جشنواره کتاب‌خوانی رضوی؛

جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی بخش سجاسرود شهرستان خدابنده برگزار شد

سومین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی بخش سجاسرود شهرستان خدابنده با محوریت بیست و نهمین دوره هفته کتاب و یازدهمین دوره جشنواره کتاب‌خوانی رضوی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان زنجان، سومین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی بخش سجاسرود شهرستان خدابنده به ریاست فاطمه شعبانی، بخشدار بخش سجاسرود و با حضور سید مهدی موسوی، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان خدابنده و دیگر اعضای حقیقی و حقوقی انجمن روز پنج شنبه ۶ آبان ماه برگزار شد.
 
در ابتدای جلسه فاطمه شعبانی، بخشدار بخش سجاسرود ضمن قدردانی از حضور اعضای انجمن، به اهمیت نقش کتاب و کتابخوانی اشاره کرد و گفت: کتاب و کتابخوانی یکی از ضروریات زیربنای توسعه فرهنگی است و در این راستا باید از ظرفیت‌های مردمی خصوصاً سازمان‌های مردم ‌نهاد بیشترین استفاده شود.
در ادامه بخشدار بخش سجاسرود، به موضوع اهمیت مطالعه و کتابخوانی پرداخت و خاطرنشان کرد: جامعه ای که مردم آن کتابخوان باشند، مسیرهای توسعه را با سرعت بیشتری طی خواهد کرد. همه ما باید تلاشمان بر این باشد که عرضه کتاب با سهولت بیشتری در تمامی بخش های جامعه علی الخصوص در سطح شهر و روستاهای تابع بخش سجاسرود انجام شود.
شعبانی ضمن قدردانی از خیرین کتابخانه ساز و شهردار بخش سجاسرود به دلیل پرداخت سهم نیم درصد کتابخانه ها افزود: در راستای نبود فضای کافی برای کتابخانه ها در سطح روستاهای بخش سجاسرود باید برنامه‌ریزی های ویژه‌ای با بهره‌گیری از ظرفیت های ملی علی الخصوص در روستاهای پرجمعیت انجام شود تا مردم این روستاها بتوانند از این فضاها استفاده کنند.
وی با اشاره به تمدید مهلت یازدهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی، خواستار انجام اقدامات موثری برای جلب مشارکت حداکثری دستگاه ها و ادارات بخش سجاسرود در خصوص جشنواره شد.
در پایان شعبانی ضمن اشاره به برگزاری اولین کنگره ملی ۳۵۳۵ شهید استان زنجان گفت: کتاب‌هایی که در این راستا تدوین شده باید به نحو احسن در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت به کار گرفته شود و اهم اقداماتی که قبلاً صورت گرفته جمع بندی شده و به دبیرخانه کنگره منعکس شود.
 
سیدمهدی موسوی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان خدابنده در ادامه جلسه به ارائه پیشنهادات خود در خصوص برگزاری بیست و نهمین دوره هفته کتاب و یازدهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی در سطح شهرستان خدابنده پرداخت و اظهار داشت: غبارروبی مزار شهدا، دیدار با شخصیت‌های ملی و مذهبی، خیرین و نویسندگان حوزه کتاب و کتابخوانی و سایر چهره های فرهنگی، ارائه گزارش عملکرد در نماز عبادی و سیاسی جمعه، برگزاری مسابقات کتابخوانی با محوریت کتب جشنواره رضوی، برگزاری نمایشگاه های کتاب از منابع کتابخانه، برگزاری جلسه نقد کتاب، محافل قرآنی، ادبی، شاهنامه خوانی و نمایشنامه‌خوانی، برگزاری نشست کتابخوان ویژه همکاران و کارمندان و ویژه کارمندان ادارات بخش سجاسرود به صورت حضوری و مجازی در بستر اسکای روم، تجلیل از کتابداران سطح شهرستان با حضور در محل کار همکاران و اهدای لوح یادبود، برگزاری پویش کتابخوان به صورت مجازی که طی آن فرد شرکت کننده در مسابقه باید کتاب را در حدود یک الی دو دقیقه به صورت صوتی یا تصویری معرفی کند، از ویژه برنامه های هفته کتاب خواهد بود.
رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان خدابنده از تمدید مهلت شرکت در یازدهمین دوره جشنواره ملی کتابخوانی رضوی تا پایان آذر ماه سال جاری خبر داد و گفت: این جشنواره ملی در راستای اشاعه و ترویج فرهنگ منور رضوی، گسترش فرهنگ کتاب‌خوانی، ارتقای آگاهی عمومی از سیره ائمه اطهار علیهم السلام خصوصا امام رضا(ع)، شناسایی و معرفی کتاب های فاخر مرتبط با فرهنگ و سیره اهل بیت(ع)، با اضافه شدن بخش ویژه حضرت مهدی(عج) تمدید شده که در این دوره از جشنواره کتابخوانی رضوی ۶ عنوان کتاب در سه رده سنی «کودک»، «نوجوان» و «جوان و بزرگسال» معرفی شده است. علاقمندان به شرکت در بخش الکترونیک می توانند با مراجعه به به سایت سامانه مسابقات الکترونیک کتابخوانی www.samakpl.ir و یا سایت جشنواره رضوی www.razavi.iranpl.ir در مسابقه شرکت کنند.
عكس های مرتبط : كلمات كليدی : جلسه انجمن کتابخانه های عمومی
نسخه قابل چاپ