فهرست

اخبار شهرستان‌ها

با حضور رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان خدابنده؛

جلسه هماهنگی و برنامه ریزی بیست و نهمین دوره هفته کتاب برگزار شد

نشست فرهنگی در راستای هم افزایی و هماهنگی برنامه های بیست و نهمین دوره هفته کتاب و یازدهمین دوره جشنواره رضوی با حضور رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان خدابنده برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کتابخانه های عمومی استان زنجان، نشست مشترک فرهنگی در راستای هم افزایی و هماهنگی برنامه های بیست و نهمین دوره هفته کتاب و یازدهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی با حضور داود قاسملو، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان خدابنده و سید مهدی موسوی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان برگزار شد.
 
در این نشست داود قاسملو، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان خدابنده با قدردانی از مجموعه اداره کتابخانه های عمومی در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی، گفت: اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان در نظر دارد برنامه های فرهنگی خود در طول سال خصوصا هفته کتاب را با اداره کتابخانه های عمومی به صورت مشترک برگزار و در راستای ارج نهادن به مقام کتابداران و عرض خدا قوت به این قشر از جامعه، از تمامی کتابداران سطح شهرستان تجلیل کند.
قاسملو با اشاره به تمدید یازدهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی گفت: با توجه به تمدید جشنواره کتابخوانی رضوی وظیفه می دانم از همه مسئولان و مردم عزیز و همه کسانی که اهل کتاب و کتابخوانی هستند، دعوت کنم که در این جشنواره شرکت کنند.
 
سید مهدی موسوی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان خدابنده در جلسه هماهنگی و برنامه ریزی بیست و نهمین دوره هفته کتاب و یازدهمین دوره جشنواره رضوی، گفت: هفته کتاب فرصت خوبی برای ترویج فرهنگ کتابخوانی و مطالعه و فرهنگسازی جهت افزایش سرانه مطالعه است.
وی افزود: برنامه های هفته فرهنگی کتاب امسال از ۲۴ تا ۳۰ آبان ماه در استان برگزار می شود، لذا با همدلی، همکاری و همفکری نهادها، ادارات و دستگاه های اجرایی باید بر غنای این هفته فرهنگی افزود.
وی با بیان اینکه جشنواره کتابخوانی رضوی یکی از بزرگ ترین مسابقات فرهنگی کشور است، گفت: جشنواره کتابخوانی رضوی هر ساله با محوریت زندگی و شخصیت حضرت امام رضا(ع) و با بخش های ویژه برای همه اقشار جامعه و در همه گروه های سنی توسط نهاد کتابخانه های عمومی کشور برگزار می شود. هدف اصلی از برگزاری این جشنواره آشنایی بیشتر مردم با سیر و سلوک ائمه اطهار(ع) در راستای ایجاد یک جامعه ایرانی و اسلامی است.
رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان خدابنده در ادامه جلسه به ارائه پیشنهادات خود در خصوص برگزاری بیست و نهمین دوره هفته کتاب و یازدهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی در سطح شهرستان خدابنده پرداخت و اظهار داشت: غبارروبی مزار شهدا، دیدار با شخصیت‌های ملی و مذهبی، خیرین و نویسندگان حوزه کتاب و کتابخوانی و سایر چهره های فرهنگی، ارائه گزارش عملکرد در نماز عبادی و سیاسی جمعه، برگزاری مسابقات کتابخوانی با محوریت کتب جشنواره رضوی، برگزاری نمایشگاه های کتاب از منابع کتابخانه، برگزاری جلسه نقد کتاب، محافل قرآنی، ادبی، شاهنامه خوانی و نمایشنامه‌خوانی، برگزاری نشست کتابخوان ویژه همکاران و کارمندان و ویژه کارمندان ادارات بخش سجاسرود به صورت حضوری و مجازی در بستر اسکای روم، تجلیل از کتابداران سطح شهرستان با حضور در محل کار همکاران و اهدای لوح یادبود، برگزاری پویش کتابخوان به صورت مجازی که طی آن فرد شرکت کننده در مسابقه باید کتاب را حدود یک الی دو دقیقه به صورت صوتی یا تصویری معرفی کند، از ویژه برنامه های هفته کتاب خواهد بود.
در ادامه حاضرین در جلسه به بیان برنامه های پیشنهادی خود در هفته کتاب پرداختند.
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ