فهرست

اخبار شهرستان‌ها

به مناسبت هفته کتاب انجام شد؛

دیدار کارکنان کتابخانه‌های عمومی ابهر و سلطانیه با نمایندگان ولی فقیه در این شهرستان‌ ها

همزمان با هفته کتاب، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان ابهر و سلطانیه به همراهی جمعی از کتابداران شهرستان با حجت الاسلام و المسلمین سعید مرادپور، امام جمعه شهرستان ابهر و حجت الاسلام سید عمران حسینی نسب امام جمعه شهرستان سلطانیه دیدار کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان زنجان، به مناسبت بیست و نهمین دوره هفته کتاب، عبدالحسین بختیاری، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان ابهر و جواد سلیمی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان سلطانیه با همراهی جمعی از کتابداران با حجت الاسلام و المسلمین سعید مرادپور، امام جمعه شهرستان ابهر و حجت الاسلام سید عمران حسینی نسب امام جمعه شهرستان سلطانیه دیدار کردند.
 


دیدار کتابداران شهرستان ابهر با با نماینده ولی فقیه
در این نشست حجت الاسلام و المسلمین سعید مرادپور، امام جمعه ابهر ضمن گرامیداشت سالروز درگذشت مفسر بزرگ قرآن علامه طباطبایی و روز کتاب و کتابخوانی و کتابدار ضمن تبریک فرا رسیدن هفته کتاببه همه علاقه‌مندان و خادمان عرصه کتاب و کتابخوانی به ویژه کتابداران کتابخانه های عمومی شهرستان ابهر، از زحمات و تلاش آنها تشکر و تقدیر کرد.
وی با اشاره به جایگاه و ارزش کتاب و کتابخوانی اظهار داشت: اگر بخواهیم در خصوص ارزش، جایگاه و اهمیت کتاب و کتابخوانی صحبت کنیم همین بس که معجزه دین مان اسلام، کتاب آسمانی قرآن است و اولین آیاتی که بر نبی مکرم اسلام حضرت محمد مصطفی(ص) نازل شده نیز با امر به خواندن و قلم شروع می شود. اگر کتاب خوب انتخاب شود، هدایت می کند و اگر مفید نباشد گمراه می کند.
حجت الاسلام و المسلمین سعید مرادپور در ادامه افزود: کتاب امتیاز و افتخاری دارد که هیچ رسانه دیگری ندارد. افتخار کتاب این است که معجزه پیامبر اکرم(ص) است؛ کتابی که قوی ترین منطق و برهان و اندیشه زلال را در خود جای داده؛ قرآن کریمی که هم مقدس است و هم جاوید و پویا و لایتغیر.
وی همچنین بیان کرد: بیاییم نیازهای فکری، روحی و معنوی خود را با کتاب خوب و مفید تامین کنیم؛ چراکه پس از این همه پیشرفت در عرصه دریافت مطالب و دانستنی ها، هیچ پدیده ای جایگزین کتاب نشده است و هیچ علاقه ای به جای این عشق ننشسته است؛ لذت  کتاب خواندن و بودن در محضر کتاب لذتی بی نظیر است.
عبدالحسین بختیاری رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان ابهر نیز در این دیدار ضمن گرامیداشت بیست و نهمین دوره هفته کتاب و هفته بسیج، گزارشی از کتابخانه های عمومی و برنامه های هفته کتاب از جمله: پویش اهدای کتاب اهدای دانایی با هدف فرهنگ سازی اهدای کتاب؛ برنامه های فرهنگی و ترویج کتابخوانی و جشنواره کتابخوانی رضوی؛ عضویت رایگان در کتابخانه های عمومی و افتتاح و راه اندازی کتابرسان سیار در روستاهای فاقد کتابخانه ارائه کرد.
 


دیدار کارکنان کتابخانه‌های عمومی شهرستان سلطانیه با نماینده ولی فقیه
در این نشست جواد سلیمی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان سلطانیه به همراه زهرا شاهی، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان سلطانیه و کتابداران کتابخانه های عمومی شهرستان با حجت الاسلام سید عمران حسینی نسب امام جمعه شهرستان سلطانیه دیدار و گفتگو کردند.
حجت الاسلام سید عمران حسینی نسب امام جمعه شهرستان سلطانیه در این دیدار ضمن تاکید بر ارزش و اهمیت مطالعه و با اشاره به بیانات امام علی(ع) در مورد کتاب اشاره کرد و گفت: الکُتبُ بَساتینُ العُلَماءِ؛ کتاب، بوستان دانشمندان است.
وی در ادامه اظهار داشت: علی رغم وجود فضای مجازی، هیچ چیز نمی تواند جای مطالعه کتاب را بگیرد و این ارزش باید حفظ شود.
گفتنی است جواد سلیمی رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان نیز در این دیدار به ارائه گزارش از عملکرد کتابخانه های عمومی شهرستان پرداخت.
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ