فهرست

اخبار شهرستان‌ها

مسئول کتابخانه پیک دانایی شهرستان زنجان؛

کتاب‌رسان سیار، دانایی را انتقال می‌دهد

مسئول کتابخانه پیک دانایی شهرستان زنجان گفت: اغلب مخاطبان کتاب‌رسان سیار افرادی هستند که سن آن‌ها کم‌تر از ۱۴ سال است و وجود این کتابخانه به بهبود عملکرد تحصیلی و افزایش اطلاعات عمومی کودکان و نوجوانان کمک می‌کند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی زنجان به نقل از ایسنا، حسین احمدی، مسئول کتابخانه پیک دانایی شهرستان زنجان، در رابطه با نحوه کار کتاب‌رسان سیار اظهار داشت: در حال حاضر با بهبود وضعیت کرونایی استان، کتاب‌رسان سیار با ظرفیت صد درصدی به کار خود ادامه می‌دهد. کتاب‌رسان‌های سیار کتاب‌ها را به روستای فاقد کتابخانه می‌برند و با این کار کتاب را در اختیار کتاب‌دوستان قرار می‌دهند. در حال حاضر ۵ کتاب‌رسان سیار در استان وجود دارد.
وی افزود: کتاب‌رسان سیار با هدف ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی، افزایش اطلاعات عمومی از طریق مطالعه، ارتقای سطح تحصیلی دانش‌آموزان و خوانش کتاب به توزیع کتاب در روستاها می‌پردازد.
احمدی با اشاره به اینکه کتابخانه پیک دانایی زنجان به ۱۰ روستای فاقد کتابخانه خدمات رسانی می‌کند، تصریح کرد: استقبال از کتابخانه سیار در روستاها عالی است. کتاب گران است و افراد به راحتی می‌توانند کتاب‌ها را امانت گرفته و مطالعه کنند. همچنین اقداماتی مانند قصه‌گویی، مسابقات نقاشی، نشست کتابخوان و ... هم در کتاب‌رسان‌های سیار انجام می‌شود.
وی ادامه داد: ۹۵ درصد مخاطبان کتاب‌رسان سیار افراد زیر ۱۴ سال هستند و وجود این کتابخانه به بهبود علمکرد تحصیلی و افزایش اطلاعات عمومی کودکان و نوجوانان کمک می‌کند. علاوه بر استقبال کودکان، خانواده‌ها نیز از این روند راضی هستند.
مسئول کتابخانه پیک دانایی خاطرنشان کرد: خدمات‌رسانی از طریق کتاب‌رسان سیار سختی‌های خاص خود را دارد ولی خوشحالی، استقبال گرم و نشاط کودکان و نوجوانان باعث می‌شود تا این سختی‌ها فراموش شود.
 
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ