فهرست

اخبار شهرستان‌ها

در راستای افزایش همکاری های فرهنگی انجام شد؛

دیدار رئیس اداره کتابخانه های عمومی خدابنده با شهردار کرسف

رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان خدابنده در راستای افزایش همکاری های فرهنگی با شهردار جدید شهر کرسف دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان زنجان، سید مهدی موسوی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان خدابنده در راستای افزایش همکاری های فرهنگی با هدف استفاده از ظرفیت شورا و شهرداری در ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی با فیض اله شیرازی، شهردار جدید شهر کرسف دیدار و گفتگو کرد. در این دیدار داود قاسملو، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان خدابنده و مرتضی احمدی، مسئول کتابخانه عمومی حکیم زهراوی نیز حضور داشتند.
 
در این دیدار فیض اله شیرازی، شهردار جدید شهر کرسف با اشاره به اهمیت حوزه فرهنگ، ارتقای سطح مطالعه را موجب ارتقای سطح آگاهی عمومی و در نتیجه توسعه فرهنگ شهرنشینی دانست و گفت: شهرداری کرسف به عنوان نهادی خدماتی و اجتماعی، حوزه فرهنگ را از اولویت‌های مهم خود می‌داند.
شهردار شهر کرسف حل بسیاری از معضلات شهری را در گرو توسعه فرهنگی دانست و ادامه داد: توجه به بُعد فرهنگی و تقویت آن در برنامه‌ریزی‌های شهرداری جایگاهی خاص دارد و شهرداری با همه توان برای رشد و توسعه فرهنگ در این ‌شهر تلاش می‌کند.
شیرازی به برنامه ریزی هدف دار و طولانی مدت در بُعد فرهنگی اشاره کرد و گفت: این امر تنها با هم فکری و همکاری همه دلسوزان و مسئولان شهر میسر می شود.
وی در پایان سخنان خود در زمینه واریز به موقع سهم نیم درصد کتابخانه ها قول مساعد داد.
 
سید مهدی موسوی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان خدابنده در این دیدار ضمن تبریک انتصاب شهردار جدید شهر کرسف، گفت: کتابخانه ها و شهرداری مانند دو بال پرواز می توانند با مشارکت هم، به اعتلای فرهنگی شهر کرسف کمک کنند؛ چراکه کتابخانه ها یکی از تاثیرگذارترین نهادهای فرهنگی در هر شهر محسوب می شوند.
موسوی ضمن قدردانی ازحمایت های شهرداران سابق شهر کرسف در خصوص واریز به موقع سهم نیم درصد به حساب انجمن، خواستار ادامه این روند خوب در مدیریت جدید شهرداری شهر کرسف شد.
وی به آمادگی کامل اداره کتابخانه‌های عمومی در خصوص افزایش تعامل و همکاری با حوزه فرهنگی شهرداری اشاره کرد و اظهار داشت: بهره‌مندی از همه ظرفیت‌ها به افزایش سرانه کتابخوانی، توسعه فرهنگی و انتفاع شهروندان از خدمات کتابخانه‌های عمومی می انجامد.
در پایان این دیدار داود قاسملو، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان خدابنده نیز در این دیدار ضمن تبریک انتصاب شهردار جدید شهر کرسف گفت: انجام فعالیت های فرهنگی- هنری اجتماعی از جمله اقداماتی است که در این حوزه انجام می شود و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و شهرداری می توانند تعاملات مثبت و سازنده ای با یکدیگر داشته و نسبت به ایجاد نشاط اجتماعی در بین شهروندان قدم هایی بردارند.
نسخه قابل چاپ