فهرست

اخبار شهرستان‌ها

به ریاست بخشدار؛

جلسه انجمن کتابخانه های عمومی بخش قره پشتلو شهرستان زنجان برگزار شد

پنجمین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی بخش قره پشتلو شهرستان زنجان به ریاست علی افشاری، بخشدار برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان زنجان، پنجمین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی بخش قره پشتلو به ریاست علی افشاری، بخشدار بخش قره پشتلو و با حضور قاسم موحدیان، رئیس کتابخانه های شهرستان زنجان؛ حسین کرمی، سرپرست شهردار شهر ارمغانخانه؛ الیاس بیگدلی، رئیس اداره آموزش و پرورش ناحیه یک زنجان؛ محمد افشاری، رئیس شورای اسلامی شهر ارمغانخانه؛ شهلا بیگدلی، مسئول کتابخانه عمومی فرهیختگان روستای سهرین؛ رویا شکوری، مسئول کتابخانه عمومی تربیت شهر ارمغانخانه و دیگر اعضای انجمن روز یکشنبه ۲۸ آذرماه در بخشداری ارمغانخانه برگزار شد.
 
علی افشاری، بخشدار بخش قره پشتلو در ابتدای جلسه بر لزوم ترویج فرهنگ مطالعه و نیازسنجی و تامین منابع کتابخانه ای با توجه به جامعه هدف کتابخانه ها تاکید کرد.
وی در ادامه همکاری شورای شهر و دهیاران برای افزایش مشارکت در اجرای برنامه های فرهنگی و تامین جوایز مسابقات فرهنگی برگزار شده در کتابخانه های بخش را خواستار شد.
بخشدار قره پشتلو توجه به آموزش، سواد و فرهنگ را یکی از راهکارهای اصلی در محرومیت زدایی و توسعه مناطق برشمرد و افزود: کتاب و کتابخوانی می تواند در این زمینه نقش بی بدیلی داشته باشد.
قاسم موحدیان، رئیس کتابخانه های شهرستان زنجان نیز با اشاره به بازگشایی کتابخانه های عمومی، استقبال از کتابخانه های عمومی را بسیار امیدوارانه توصیف کرد.
وی همچنین از برنامه ریزی برای خدمت رسانی به مناطق محروم و روستاهای فاقد کتابخانه خبر داد و اظهار داشت: کتابرسان سیار در حال حاضر به ۱۲ روستای فاقد کتابخانه خدمات رسانی می کند. همچنین راه اندازی دو دستگاه کتابرسان سیار در دستور کار قرار دارد.
 
موحدیان به طرح سفیر دانایی اشاره کرد و گفت: در این طرح با همکاری دهیاران و معلمان مدارس در روستاهای فاقد کتابخانه، بسته های فرهنگی و کتاب به دانش آموزان تحویل داده می شود.
در این جلسه مقرر شد نمایشگاه کتاب با موضوع زندگی حضرت فاطمه زهرا(س) و سالروز شهادت سردار سلیمانی با همکاری بسیج و پایگاه فرهنگی مسجد ارمغانخانه برپا و به پیشنهاد رئیس اداره آموزش و پرورش ناحیه یک زنجان، برنامه های مشاوره با موضوعات متناسب با نوجوانان و پیشگیری از آسیب های اجتماعی با همکاری مرکز بهداشت و درمان ارمغانخانه در کتابخانه اجرا شود.
برنامه ریزی برگزاری برنامه های گرامیداشت ۹ دی (روز بصیرت و میثاق امت با ولایت) در کتابخانه های عمومی بخش قره پشتلو، اجرای برنامه های فرهنگی روز جهانی مقاومت شهادت الگوی اخلاص و عمل سردار شهید قاسم سلیمانی و اجرای برنامه های فرهنگی کتابخانه های عمومی در ایام فاطمیه از مصوبات جلسه انجمن بود.
نسخه قابل چاپ