فهرست

اخبار شهرستان‌ها

در شب شعر «مرد میدان»؛

شاعران آیینی شهرستان طارم به یاد شهید سلیمانی گرد هم آمدند

به مناسبت دومین سالگرد شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی، شب شعری با عنوان «مرد میدان» به همت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان طارم و با مشارکت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و بسیج هنرمندان شهرستان با حضور جمعی از شاعران طارمی در مجتمع فرهنگی و هنری شهید بهشتی آب بر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان زنجان، به مناسبت دومین سالگرد شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی، شب شعر «مرد میدان» به همت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان طارم و با مشارکت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و بسیج هنرمندان شهرستان با حضور رضا علی انبارلو، فرماندار شهرستان طارم؛ حجت الاسلام و المسلمین مهدی منصوری، امام جمعه شهرستان طارم؛ منوچهر شعبانی، سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان طارم؛ یاسر روحانی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان طارم؛ علی شعبانی، مسئول بسیج هنرمندان شهرستان طارم و جمعی از علاقمندان به شعر و ادبیات، روز دوشنبه ۱۳ دی ماه در سالن اجتماعات مجتمع فرهنگی و هنری شهید بهشتی شهر آب بر شهرستان طارم برگزار شد.
 
در ابتدای این نشست یاسر روحانی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان طارم ضمن خیرمقدم و تسلیت به مناسبت سالروز شهادت سردار دل ها، مهم ترین ویژگی شهید حاج قاسم سلیمانی را مردمی بودن و فدا شدن برای مردم دانست و گفت: این مرد بزرگ خود را وقف مردم و کشور کرده بود و اگر رشادت های این مرد بزرگ نبود، معلوم نبود چه بر سر کشور می آمد.
در ادامه منوچهر شعبانی، سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان طارم در این مراسم با تسلیت شهادت حضرت زهرا(س) و دومین سالگرد سردار دل ها سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی گفت: یکی از برنامه های تاثیرگذار در این حوزه برگزاری محافل شعر است که شهرستان طارم یکی از شهرستان های توانمند در این زمینه است.
 
شعبانی در ادامه با بیان اینکه اسلام بر روی تعصب زبانی، نژادی و قومی خط بطلان کشیده است، گفت: شهید سلیمانی نسبت به ظلمی که به مسلمانان منطقه و جهان از سوی قدرت ها می رفت بی‌تفاوت نبود.
وی اظهارکرد: شهید سلیمانی متعلق به تمامی کشورهای منطقه و جهان است و همه آزادی‌خواهان جهان از شهادت وی اندوهگین شدند.
وی افزود: سردار دل ها شخصیت چند وجهی داشته و علاوه بر مرد میدان عمل بودن آثار فرهنگی فاخری از خود به یادگار گذاشته که از جمله آن می‌توان به زندگی‌نامه ایشان اشاره کرد، که این خود منبع و سوژه ای بسیار عالی برای به تصویر کشیدن در قاب نقاشی است.
در شب شعر «مرد میدان»، انعامعلی محمدی، سید احمد موسوی، معصوم علی نوروزی، سید جهانبخش شفیعی، سیمه جعفری، سعید ثاقبی، توسل پاشایی از شعرای طارمی به شعرخوانی در رسای سردار دل ها پرداختند.
 
نسخه قابل چاپ