فهرست

اخبار شهرستان‌ها

در راستای ترویج فرهنگ کتابخوانی صورت گرفت؛

دیدار رئیس اداره کتابخانه های عمومی ابهر با فرماندار شهرستان

رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان ابهر به همراه مسئولین کتابخانه های عمومی شهرستان با احمد ذوالقدر، فرماندار این شهرستان دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان زنجان، عبدالحسین بختیاری، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان ابهر به همراه مسئولین کتابخانه های عمومی شهرستان در نشستی صمیمی در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی با احمد ذوالقدر، فرماندار شهرستان ابهر دیدار و گفتگو کردند.
 
در این دیدار عبدالحسین بختیاری، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان ابهر ضمن تبریک انتصاب احمد ذوالقدر به عنوان فرماندار شهرستان ابهر به ارائه گزارشی از وضعیت شاخص های فرهنگی حوزه کتابخانه های عمومی شهرستان پرداخت و از کتابخانه و فرهنگسرای حسین آباد ابهر، کتابخانه سیار روستایی و کتابخانه مرکزی شهرستان ابهر به عنوان پروژه های در دست اقدام نام برد.
بختیاری در ادامه خواستار تسریع در روند افتتاح پروژه های در دست اقدام و تشکیل جلسات انجمن کتابخانه های عمومی شد.
 
احمد ذوالقدر، فرماندار شهرستان ابهر با بیان اینکه کتابخانه و مطالعه در تربیت فرهنگی نقش بسزایی دارد، اظهار کرد: مطالعه و کتابخوانی، کسب علم و دانش، بنای آغازین و زمینه ساز توسعه و پیشرفت همه جانبه ی کشور است.
ذوالقدر در ادامه بیان داشت: هرکس در جایگاه اجتماعی خود هر قدر در راستای زدودن جهل و ناآگاهی هدفمند و مبتنی بر خردجمعی گام بردارد به همان میزان به سمت و سوی آگاهی بخشی و دانایی حرکت می کند.
وی افزود: مطالعه می تواند افراد هر جامعه را به جهان دانش و معرفت رهنمون و دریچه های روشن همراه با بصیرت و شناخت را پیش روی آن ها باز کند. از سویی ابزاری هدفمند و کارساز در پرورش و رشد استعدادهای آن ها در راه کمال و پیشرفت انسانی است.
فرماندار شهرستان ابهر در پایان ضمن تقدیر از حضور رئیس و مسئولین کتابخانه های عمومی شهرستان ابهر بر لزوم برنامه ریزی و تشکیل منظم جلسات انجمن کتابخانه ها در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی تاکید کرد.
نسخه قابل چاپ