فهرست

اخبار شهرستان‌ها

به همت کتابخانه عمومی بوعلی سینا شهرستان سلطانیه؛

نشست نمایشنامه خوانی کتاب «بچه ها بیایید نمایش» برگزار شد

نشست نمایشنامه خوانی کتاب «بچه ها بیایید نمایش» نوشته منوچهر اکبرلو به همت کتابخانه عمومی بوعلی سینا شهرستان سلطانیه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان زنجان، نشست نمایشنامه خوانی از کتاب «بچه ها بیایید نمایش» نوشته منوچهر اکبرلو به میزبانی کتابخانه عمومی بوعلی سینا شهرستان سلطانیه و با مشارکت اعضای علاقمند به کتاب و کتابخوانی برگزار شد.
 
کتاب «بچه‌ها بیایید نمایش» دربردارنده‌ی ۹ نمایشنامه‌ی کوتاه برای کودکان به قلم منوچهر اکبرلو است که با ساده‌ترین وسایل و تنها با اتکا به خلاقیت، آن‌ها را با نمایش و قصه‌گویی آشنا می‌کند. نمایشنامه‌های این کتاب، این امکان را فراهم می‌کنند که کودکان در زمان کوتاهی بتوانند چند نمایشنامه جذاب را اجرا کنند. متن‌ها به گونه‌ای نوشته شده که به دکور و لباس‌های مجلل نیازی ندارند و با وسایل معمولی و ساده‌ای که در منازل وجود دارد می‌توان آن‌ها را اجرا کرد.
در این نشست، سه نمایشنامه توسط سه گروه کودک و نوجوان کتابخانه بوعلی‌سینا برگزار شد. قبل از اجرای نمایشنامه، مهناز نادری، مسئول کتابخانه ساعتی را به آموزش نحوه‌ی اجرای نمایشنامه خوانی به اعضایی که با نمایشنامه خوانی آشنا نبودند، پرداخت.
 
اولین نمایشنامه با نام «من گشمنه» توسط محدثه مرادی، رقیه نجفی، کوثربابایی و فاطمه نجفی اجرا شد.
 
دومین نمایشنامه با نام «لاکپشت کجاست؟» توسط متین بابایی، امید حاجی و مبین آقائی اجرا شد.
 
سومین نمایشنامه با نام «چه جوری باید خوردش» توسط صالح محمد زاده، امیرمهدی ابراهیمی، غلامحسین حسینی، رامتین جعفری، بنیامین ابراهیمی و حسین حسینی اجرا شد.
نسخه قابل چاپ