فهرست

اخبار شهرستان‌ها

فرماندار در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان زنجان تاکید کرد؛

لزوم استفاده از ظرفیت خیّرین برای تأمین منابع و احداث کتابخانه

سومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان زنجان به ریاست فرماندار برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان زنجان، سومین جلسه انجمن کتابخانه عمومی بخش شهرستان زنجان با حضور پرویز خالقی، فرماندار شهرستان زنجان؛ قاسم موحدیان، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان؛ سیدحسین محمدی، رئیس اداره امور همکاری های اداره کل و سایر اعضای انجمن و میهمانان و مدعوین برگزار شد.
 
فرماندار شهرستان زنجان با قدردانی از تلاش همکاران کتابخانه های عمومی در شهرستان زنجان در ترغیب مردم به کتابخوانی و کتابخانه، بیان داشت: همه باید تلاش کنیم زمینه استفاده بیشتر مردم کتابخوان این شهرستان از منابع مفید کتابخانه‌ها را فراهم کنیم.
وی عنایت ویژه خیّرین شهرستان در حوزه‌هایی غیر از کتابخانه‌سازی را امری ضروری دانست و با توجه به کمبود منابع مکتوب در کتابخانه‌های شهرستان، خواستار آن شد که خیران برای تأمین منابع موردنیاز کتابخانه‌ها پیش‌قدم شوند.
 
قاسم موحدیان، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان زنجان با اشاره به خدمات کتابخانه ها در دوران شیوع ویروس کرونا، گفت: با توجه به شیوع بیماری کووید ۱۹ هر چند کتابخانه ها به صورت فیزیکی تعطیل شدند اما در فضای با قوت و قدرت خدمات و فعالیت های خود را پیگیری کردند. با استفاده از طرح «پیک کتاب» منابع کتابخانه را به دست اعضا می رسانیم و در خدمت «میز مرجع مجازی» اعضا از به روزترین منابع علمی استفاده می کنند که این تنها بخش کوچکی از برنامه های کتابخانه ها در این ایام بود.
وی به فعالیت های ترویجی کتابخانه اشاره و اضافه کرد: در ایام کرونا بیش از ۲ هزار برنامه فرهنگی در کتابخانه ها برگزار شده است از جمله جشنواره کتابخوانی رضوی که مردم شهرستان زنجان در این جشنواره مشارکت خوبی داشته اند.
قاسم موحدیان در این نشست با اشاره به شاخص های کتابخانه ای در شهرستان زنجان، عنوان کرد: در حال حاضر، در شهرستان زنجان، ۲۴ کتابخانه نهادی، ۱۷ کتابخانه مشارکتی و یک باب کتابرسان سیار فعال است.
 
نسخه قابل چاپ