فهرست

اخبار شهرستان‌ها

با شعرخوانی و روایتگری انقلاب؛

«شب شعر فجر انقلاب» در شهرستان طارم برگزار شد

به مناسبت چهل و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، «شب شعر فجر انقلاب» به همت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان طارم برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان زنجان، به مناسبت چهل و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، «شب شعر فجر انقلاب» به همت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان طارم و با مشارکت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و بسیج هنرمندان شهرستان، با حضور رضا انبارلو، فرماندار شهرستان طارم؛ حجت الاسلام و المسلمین مهدی منصوری، امام جمعه شهرستان طارم؛ منوچهر شعبانی، سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ مروت احمدی، رئیس شورای اسلامی شهر آب بر؛ حجت اله شعبانی، شهردار شهر آب بر؛ سعید محمدی، فرمانده نیروی انتظامی شهرستان طارم؛ مجتبی حسینی راد، فرمانده سپاه ناحیه طارم؛ یاسر روحانی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان طارم و جمعی از مسئولین ادارات، شاعران، اهالی فرهنگ و ادب شهرستان روز دوشنبه ۱۸ بهمن در سالن اجتماعات مجتمع فرهنگی شهید بهشتی آب بر برگزار شد.
 
یاسر روحانی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان طارم ضمن خیر مقدم و تبریک چهل و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گفت: به ثمر نشستن انقلاب اسلامی نتیجه تلاش و جان فشانی شهدا و تمامی تلاشگران عرصه انقلاب به رهبری امام خمینی(ره) است و اگر خون شهدا و جان فشانی های شهدای انقلاب نبود، انقلاب به پیروزی نمی رسید.
روحانی در ادامه به برگزاری شب شعر فجر انقلاب اشاره کرد و افزود: این برنامه و سایر برنامه های فرهنگی در جهت زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدای انقلاب و معرفی این انقلاب به نسل جدید برگزار می شود.
 
منوچهر شعبانی، سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان طارم ضمن تبریک ایام‌الله دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی و تقدیر و تشکر از حضور مسئولین و مردم ولایت‌مدار شهرستان، اظهار داشت: دهه فجر در حقیقت مقطع رهایی ملت ایران بوده  و آن بخشی از تاریخ ما است که گذشته را از آینده جدا می کند و امید و همدلی را بین شهروندان و مردم انقلابی ایران اسلامی زنده می‌کند. با پیروزی انقلاب با قدرت ایمان و تقوی و پشتوانه قوی و محکم نیروی عظیم مردمی و رهبری خردمندانه حضرت امام (ره)، طاغوتیان سرنگون و دولتی مبتنی بر اسلام ناب محمدی در ایران پایه‌ریزی شد و در واقع ۲۲ بهمن مظهر اقتدار ملی و حضور مردمی و اراده و عزم ملی ملت ایران است.
 
در ادامه مراسم شاعران شهرستان از جمله سیداحمد موسوی، علی حیدری، سید جهانبخش شفیعی، معصوم علی نوروزی و علی جعفری شعرهایی در مورد انقلاب قرائت کردند و سپس انعام‌علی محمدی از رزمندگان هشت سال دفاع مقدس به روایت‌گری از دوران اولیه انقلاب پرداخت و در ادامه گروه سرود پیش دبستانی فاخته سرودی برای حاضرین در مراسم اجرا کرد.
در پایان این مراسم از شاعران و هنرمندان شهرستان با اهدای لوح سپاس و هدایایی تقدیر شد.
 


نسخه قابل چاپ