فهرست

اخبار شهرستان‌ها

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان در بازدید از کتابخانه سید افضل موسوی خبر داد؛

کتابخانه تخصصی هنر ایجاد می شود

امراله حسنی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان در بازدید از کتابخانه خیّرساز سید افضل موسوی در قالب طرح کتابخانه گردی، از راه اندازی «کتابخانه تخصصی هنر» در فرهنگسرای امام خمینی(ره) خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان زنجان، امراله حسنی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان در قالب طرح کتابخانه گردی از کتابخانه خیّرساز سید افضل موسوی بازدید کرد.
حسنی در این بازدید اظهار داشت: کتاب و کتابخوانی یکی از موضوعات مهمی است که باید در جامعه فرهنگ سازی شود. ما باید با ابزارهای مختلف و همچنین در قالب نقشه فرهنگی جامع توجه به کتاب و کتابخوانی را بسط دهیم.
حسنی با بیان اینکه در راستای افزایش سرانه فضای کتابخانه‌ای «کتابخانه تخصصی هنر» در فرهنگسرای امام خمینی (ره) راه اندازی خواهد شد، گفت: این کتابخانه با هدف دسترسی بیشتر هنرمندان به کتاب های تخصصی ایجاد می شود.
 
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان از ایجاد عدالت فرهنگی در نقاط مختلف استان خبر داد و افزود: به همین منظور در روستاها کتابخانه ثابت و سیار ایجاد می شود.
وی با بیان اینکه در حوزه کتاب کودکان فرهنگ و ارشاد برنامه های متعددی دارد، گفت: در نظر داریم فرهنگ کتابخوانی را از کودکی در جامعه ترویج دهیم.
حسنی درباره کتابخانه مرکزی و ادامه کار ساخت آن نیز گفت: این پروژه ملی است و در سفر ریاست جمهوری نیز اعتبار ویژه به آن اختصاص یافته است. تا تکمیل پروژه کتابخانه مرکزی، از کتابخانه سید افضل موسوی حمایت لازم را خواهیم کرد، چون این محل به همت خیربزرگوار ظرفیت خوبی دارد.
گفتنی است، در حاشیه مراسم کتابخانه گردی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی عضو کتابخانه سیدافضل موسوی شد.
 
نسخه قابل چاپ