فهرست

اخبار شهرستان‌ها

به ریاست بخشدار؛

جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی بخش بزینه رود شهرستان خدابنده برگزار شد

چهارمین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی بخش بزینه رود شهرستان خدابنده در سال جاری به ریاست مهرداد رجبی، بخشدار بخش بزینه رود برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان زنجان، چهارمین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی بخش بزینه رود شهرستان خدابنده به ریاست مهرداد رجبی، بخشدار بخش بزینه رود و با حضور سید مهدی موسوی، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان خدابنده و دیگر اعضای حقیقی و حقوقی انجمن روز دوشنبه ۹ اسفند ماه برگزار شد.
 
مهرداد رجبی بخشدار بخش بزینه رود با تبریک اعیاد شعبانیه، عید مبعث و سالروز تأسیس نهاد کتابخانه های عمومی کشور و همچنین ضمن بیان نقش کتابخانه‌های عمومی و تاریخچه مختصری از نحوه تأسیس نهاد، از عملکرد مسئولین شهرستانی در سال جاری ابراز خرسندی و از اداره کتابخانه های عمومی به دلیل موفقیت های کسب شده تقدیر کرد.
رجبی در ادامه از اهمیت فرهنگ مطالعه از جمله نقش آن در نشاط اجتماعی مباحثی را بیان کرد و از مسئولین امر خصوصا اداره کتابخانه های عمومی شهرستان خدابنده، پیگیری ایجاد کتابخانه عمومی در روستای توزلو با توجه به جمعیت بالا و داشتن شرایط ویژه را خواستار شد.
در ادامه سید مهدی موسوی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان خدابنده ضمن تبریک فرارسیدن عید سعید مبعث، اعیاد شعبانیه، هجدهمین سالروز تأسیس نهاد و سالروز بزرگداشت شاعران بنام ایرانی از جمله پروین اعتصامی و نظامی گنجوری، به ارائه گزارشی از برگزاری برنامه های فرهنگی پرداخت.
موسوی اظهار داشت: کتابخوانی راهی برای دستیابی به دانایی و توانایی است که به آدمی در فهم و درک درست، یاری می رساند و کلید گذر از محدودیت ها و جهالت ها و ورود به دنیای گسترده است.
وی در ادامه به نقش دین مبین اسلام و توجه ویژه آن به امر کتاب خوانی اشاره کرد و افزود: در احادیث پیامبر(ص) و ائمه معصومین(ع) به صورت صریح به اهمیت کتاب اشاره شده است.
در پایان هر یک از اعضای انجمن به بیان نکاتی پیرامون دستور جلسه پرداختند و تصمیماتی اتخاذ شد.
نسخه قابل چاپ