فهرست

اخبار شهرستان‌ها

به مناسبت «بزرگداشت حکیم نظامی شاعر پارسی»؛

نشست نظامی خوانی در شهرستان طارم برگزار شد

به مناسبت «بزرگداشت حکیم نظامی شاعر پارسی» نشست شعرخوانی و نظامی خوانی به همت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان طارم برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان زنجان، نشست شعرخوانی و نظامی خوانی به مناسبت بزرگداشت شاعر پارسی گوی نظامی گنجوی به همت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان طارم و با حضور منوچهر شعبانی، سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان طارم؛ یاسر روحانی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان طارم؛ سرهنگ علی شعبانی، مسئول بسیج کارمندی شهرستان طارم و جمعی از علاقمندان و دوستداران فرهنگ، ادب و شعر فارسی روز یکشنبه ۲۲ اسفندماه در کتابخانه عمومی شهید بهشتی آب بر برگزار شد.
 
در ابتدای این برنامه یاسر روحانی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان طارم با بیان این که ۲۱ اسفندماه با عنوان روز بزرگداشت شاعر پارسی گوی نظامی گنجوی نامگذاری شده، گفت: برنامه های مختلف فرهنگی در کتابخانه های عمومی به مناسبت گرامیداشت این روز برگزار می شود. برگزاری برنامه گرامیداشت شاعران نشان دهنده اهمیت فرهنگ و ادبیات کشور است و ما باید در جهت حفظ نام و یاد شاعران و بزرگان کشور تلاش کنیم.
روحانی افزود: نظامی گنجوی شاعری بلند آوازه است که با مثنوی پنج گنج یا خمسه خدمات زیادی به فرهنگ و ادب کشور کرده است. ایشان یکی از شاعران بزرگ این مرز و بوم است که متاسفانه آن طور که در شأن این شاعر ارزشمند باشد به او پرداخته نشده است.
روحانی تاکید کرد: نسل جوان ما باید با دقت، بزرگانی همچون نظامی‌گنجوی را  که خون دل خورد و بیش از ۳۴ سال از عمرش را برای اقدامات با ارزش وقف کرد، بشناسند.
در ادامه این نشست منوچهر شعبانی، سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان طارم با بیان این که ۲۱ اسفند ماه در تقویم فرهنگی کشور به نام حکیم نظامی گنجوی است، گفت: کاری که نظامی کرده در نوع خودش کم نظیر بوده و با اینکه در طول تاریخ تغییرات زیادی شده است هیچ کس به معیارهای اصلی این شاعر نرسیده است.
شعبانی برگزاری نشست های ادبی مختلف به مناسبت گرامیداشت شاعران بزرگ کشور را از برنامه های اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دانست و افزود: ما باید بیش از این برای شاعران کشور اهمیت قائل شویم.
در ادامه هر یک از حاضران در برنامه به بیان نظرات خود در رابطه با نظامی گنجوی پرداختند و قرائت اشعار نظامی گنجوی برای شرکت کنندگان از دیگر بخش های این برنامه بود.
نسخه قابل چاپ