فهرست

اخبار شهرستان‌ها

به مناسبت فرارسیدن نیمه شعبان و روز بزرگداشت پروین اعتصامی؛

نشست ادبی توسط اداره کتابخانه های عمومی شهرستان خدابنده برگزار شد

به مناسبت فرارسیدن نیمه شعبان و روز بزرگداشت پروین اعتصامی، نشست ادبی با محوریت کتاب¬هایی با موضوع حضرت مهدی(عج) و پروین اعتصامی توسط اداره کتابخانه های عمومی شهرستان خدابنده برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان زنجان، به مناسبت فرارسیدن نیمه شعبان و روز بزرگداشت پروین اعتصامی، نشست ادبی با محوریت کتابهایی با موضوع حضرت مهدی(عج) و پروین اعتصامی با حضور سیدمهدی موسوی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان خدابنده و جمعی از کتابداران توسط اداره کتابخانه های عمومی شهرستان برگزار شد.
 


در این نشست، کتابداران به شرح زندگینامه و اندیشه شاعر نامدار ایران پرداختند و ضمن اشاره به اینکه پروین اعتصامی نمادی از یک مصلح اجتماعی بوده و شعرهایش علاوه بر داشتن غنای ادبی و محتوای ویژه، تعهد اجتماعی را هم به همراه دارد، شعرش تصویری کامل از زمانه‌ی اوست و پیوندی با حس زنانگی او دارد و پروین اعتصامی بزرگ‌ترین زن شاعر ایران بوده و به عنوان تنها شاعر ایرانی که برای مقبره خود شعر سروده است.
در ادامه نشست ادبی، اشعار دیوان پروین اعتصامی توسط مرتضی احمدی، مسئول کتابخانه حکیم زهراوی؛ فریبا گنج خانلو، مسئول کتابخانه شمس سجاسی و علی رسولخانی، مسئول کتابخانه حاج چراغعلی رسولخانی خوانش و دکلمه خوانی گردید.
 
سید مهدی موسوی، رییس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان کتاب «به طراوت باران»، نوشته زهرالسادات حسینی را معرفی و ضمن توضیح محتوای کتاب که به بیان گوشه هایی از زندگانی، فضایل و ویژگی های دوران غیبت «امام مهدی» (ع) پرداخت و افزود: در این کتاب ابتدا به جریان ولادت امام مهدی(عج) و شرایط حاکم بر میلاد آن و سپس به معرفی نسبت نرجس خاتون مادر گرامی امام مهدی(عج) و آنگاه معجزات هنگام تولد ایشان از زبان شاهدان آن بیان گردیده است و ماجرای غبیت صغری و پس از آن غیبت کبری و معرفی نواب اربعه امام زمان در دوران غیبت صغری و اوضاع جهان در عصر غیبت را بررسی نموده است. نگارنده به امکان ملاقات با امام زمان در دوران غیبت کبری نیز اشاره کرده و وظایف شیعیان در دوران غیبت به ویژه دعا برای فرج ایشان را تبیین نموده است.
درپایان سید مهدی موسوی رییس اداره شهرستان با اهدای لوح سپاس از زحمات همکاران در سال ۱۴۰۰ تشکر و قدردانی نمود.
 


نسخه قابل چاپ