فهرست

اخبار شهرستان‌ها

رئیس اداره کتابخانه های شهرستان خدابنده در دیدار با بخشدار سجاسرود:

راه‌اندازی کتابخانه خیّری روستای چوزوک موجب اعتلای فرهنگی بخش می شود

رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان خدابنده با هدف بررسی وضعیت کتابخانه های عمومی با بیت اله حقی، بخشدار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی بخش سجاسرود دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان زنجان، سید مهدی موسوی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان خدابنده با هدف بررسی وضعیت کتابخانه های عمومی با بیت اله حقی، بخشدار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی بخش سجاسرود دیدار و گفتگو کرد.
 
در این دیدار، سید مهدی موسوی ضمن تبریک و آرزوی موفقیت برای بخشدار جدید بخش سجاسرود در خصوص وضعیت کتابخانه های عمومی بخش توضیحاتی ارائه کرد و گفت: بخش سجاسرود به لحاظ شاخص های کتابخانه ای از جمله تعداد کتابخانه، تعداد اعضا، کتاب و زیربنا در وضعیت مطلوبی است.
موسوی با بیان اینکه شهرستان خدابنده پیشرو در ایجاد و راه اندازی کتابخانه های عمومی خیّرساز در استان است، اظهار داشت: کتابخانه روستاهای بلگه شیر، محمود آباد و نظرقلی در این شهرستان توسط خیران نیک اندیش بنا شده است.
در ادامه موسوی اظهار داشت: با همدلی و مشارکت مسئولان، کتابخانه عمومی خیّری چوزوک نیز در بخش سجاسرود بعد از تجهیز و تامین نیروی انسانی به بهره برداری خواهد رسید و این مهم موجب اعتلای فرهنگی بخش و گسترش فرهنگ مطالعه در بین مردم می‌ شود.
در این دیدار بیت اله حقی، بخشدار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی بخش سجاسرود ضمن تقدیر از حضور رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان خدابنده در بخشداری سجاسرود، در خصوص تعامل و همکاری به منظور برگزاری جلسات انجمن با اداره کتابخانه های عمومی شهرستان قول مساعد داد و گفت: بخشداری بخش سجاسرود از نظر ایجاد و توسعه زیرساخت های کتابخانه ای و از حیث توسعه فرهنگ کتابخوانی در خدمت اداره شهرستان و جامعه هدف خواهد بود.
در این دیدار بخشدار سجاسرود بر لزوم توجه به ظرفیت های فرهنگی و استفاده از منابع بخشداری و دهیاری ها برای ترویج فرهنگ مطالعه تاکید کرد و گفت: باید تصمیماتی اتخاذ شود تا  حمایت و نگاه ویژه به حوزه فرهنگ خصوصا بحث تشویق و ایجاد انگیزه در حوزه کتاب و کتابخوانی از سوی ارگان های فرهنگی مورد توجه قرار گیرد.
 
نسخه قابل چاپ