فهرست

اخبار شهرستان‌ها

با حضور معلمین مروج کتاب و کتابخوانی؛

نشست کتاب‌خوان «همچون چراغ» در شهرستان زنجان برگزار شد

به مناسبت گرامیداشت مقام معلم، نشست کتاب‌خوان «همچون چراغ» با تقدیر از معلمین مروج کتاب و کتابخوانی به اهتمام اداره کتابخانه های عمومی شهرستان زنجان و با مشارکت محفل ادبی هجا کتابخانه عمومی فرهنگ برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان زنجان، به مناسبت گرامیداشت مقام معلم نشست کتاب‌خوان «همچون چراغ» همراه با تقدیر از معلمین مروج کتاب و کتابخوانی خوانی شهرستان زنجان، با حضور علی محمد بیانی، عیسی قاسمپور و حسن رفیعی از نویسندگان استان؛ قاسم موحدیان، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان زنجان؛ سحر فتاحی، مسئول کتابخانه عمومی فرهنگ شهرستان زنجان؛ مولود پزشکی، کتابدار کتابخانه عمومی فرهنگ شهرستان زنجان، شاعران، نویسندگان و علاقمندان به کتاب و کتابخوانی در سالن جلسات کتابخانه سیدافضل موسوی برگزار شد.
 
قاسم موحدیان، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان زنجان در ابتدای این نشست ضمن خیرمقدم به حاضرین و تبریک هفته معلم، برگزاری نشست‌های کتابخوان با حضور نویسندگان برجسته استان را با اهمیت دانست.
در ادامه موحدیان، سخنانی درباره زندگانی، شخصیت علمی، ویژگی های فردی و اخلاقی و مجموعه آثار شهید مطهری بیان کرد و از «شهید مطهری» به عنوان شخصیتی الگو و نمونه برای فرهنگیان و دانش آموزان یاد کرد.
 
در این نشست کتاب های مجموعه شعر «آغاج لار کیمی» نوشته علی محمد بیانی/توسط نویسنده کتاب؛ «تاریخ فخرالدین مبارکشاه: شرح اوضاع هند، ترکستان و اقوام ترک به روزگار غوریان» نوشته حسن رفیعی/توسط نویسنده کتاب و «به اجاقت قسم» نوشته بهمن بیگی/توسط: عیسی قاسم‌پور معرفی شد.
گفتنی  است، سلسله نشست‌های «کتاب‌خوان» به منظور اشتراک‌گذاری کتاب‌های خوانده شده و با هدف ترویج و تبلیغ مطالعه در قالب معرفی کتاب برگزار می‌شود و در آن کتابداران، نویسندگان، فعالان فرهنگی، اهالی رسانه، اعضای کتابخانه‌های عمومی و همه علاقه‌مندان به کتاب‌خوانی، به معرفی کتاب‌های موردنظر خود می‌پردازند و تجربیات مطالعاتی خود را برای استفاده سایر علاقه‌مندان کتاب و کتاب‌خوانی به اشتراک می‌گذارند.
 


نسخه قابل چاپ