فهرست

اخبار شهرستان‌ها

به ریاست فرماندار؛

جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان سلطانیه برگزار شد

اولین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان سلطانیه در سال جاری به ریاست فرماندار و با حضور سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان زنجان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان زنجان، اولین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان سلطانیه به ریاست محمدرضا براتی فرد، فرماندار شهرستان سلطانیه و با حضور ایرج صادقی، سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان زنجان؛ مصطفی کلانتری، شهردار سلطانیه؛ مهدی زمانی، رئیس اداره آموزش و پرورش سلطانیه؛ حسین بابامرادی، رئیس شورای اسلامی شهرستان سلطانیه؛ حسین محمدی، رئیس اداره امور همکاری های اداره کل؛ جواد سلیمی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان سلطانیه، مسئولین و کتابداران کتابخانه های عمومی شهرستان در کتابخانه عمومی ولیعصر(عج) سلطانیه برگزار شد.
 
محمدرضا براتی فرد، فرماندار شهرستان سلطانیه ضمن تبریک هفته معلم و گرامیداشت یاد و خاطره استاد شهید مرتضی مطهری بیان کرد: آرامشی که کتاب خواندن و ورق زدن کتاب به آدامی می دهد در هیچ چیز دیگری نمی توان یافت، همچنین با خواندن کتاب با کم ترین هزینه می توان از تجربیات دیگران استفاده کرد و در مراحل زندگی از آن بهره برد.
وی افزود: کتابخانه های عمومی مامنی برای مطالعه اقشار مختلف جامعه است و وظیفه همه دستگاه های فرهنگی علی الخصوص کتابخانه های عمومی ایجاد بستر لازم و فرهنگ سازی برای ترویج هر چه بیشتر فرهنگ کتاب و کتابخوانی است.
براتی فرد همچنین ضمن اشاره به شاخص های بالای مساحت، زیربنا، تعداد کتاب و کتابخانه در شهرستان سطانیه با توجه به افق ۱۴۰۴ نهاد کتابخانه های عمومی کشور بر لزوم حفظ و تقویت این شاخص ها تاکید کرد.
ایرج صادقی، سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان زنجان نیز ضمن تبریک انتصاب محمدرضا براتی فرد به عنوان فرماندار شهرستان سلطانیه ابراز امیدواری کرد: فرمانداری شهرستان سلطانیه باید حمایت از کتابخانه های عمومی شهرستان را در اولویت برنامه های فرهنگی خود قرار دهد.
جواد سلیمی، رئیس کتابخانه های عمومی شهرستان نیز به ارائه گزارش فعالیت کتابخانه های عمومی شهرستان در سال ۱۴۰۰ و برنامه های پیش بینی شده کتابخانه های عمومی در سال ۱۴۰۱ پرداخت و خواستار تشکیل منظم جلسات انجمن در سال جاری شد.
مطصفی کلاتری، شهردار سلطنیه نیز با بیان دیدگاه های خود در زمینه کتاب و کتابخوانی حمایت خود از کتابخانه های عمومی شهرستان را اعلام کرد.
مهدی زمانی، رئیس اداره آموزش و پرورش سلطانیه نیز به تعامل خوب کتابخانه های عمومی شهرستان با این اداره در برگزاری برنامه های مشترک فرهنگی اشاره کرد و گفت: کتابداران یکی از مهم ترین فعالان حوزه فرهنگی و به نوعی همکاران ما در آموزش و پرورش محسوب می شوند.
در ادامه نیز مسئولین و کتابداران کتابخانه های عمومی شهرستان ضمن ارائه گزارش از کتابخانه های محل فعالیت خود به ارائه نظرات خود پرداختند.
در پایان جلسه از مهدی زمانی، رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان سلطانیه به مناسبت هفته معلم با اهدای گل و کتاب تقدیر بعمل آمد.
 


نسخه قابل چاپ