فهرست

اخبار شهرستان‌ها

به مناسبت بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی و گرامیداشت روز زبان و ادب فارسی؛

نشست ادبی «قند پارسی» در شهرستان طارم برگزار شد

به مناسبت بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی و گرامیداشت روز زبان و ادب فارسی، نشست ادبی «قند پارسی» توسط محفل ادبی زیتون اداره کتابخانه های عمومی شهرستان طارم برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان زنجان، به مناسبت بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی و گرامیداشت روز زبان و ادب فارسی، نشست ادبی «قند پارسی» با حضور شاعران، نویسندگان و اهالی فرهنگ و ادب، توسط محفل ادبی زیتون اداره کتابخانه های عمومی شهرستان طارم با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان روز یکشنبه ۲۵ اردیبهشت ماه در کتابخانه عمومی شهید بهشتی شهر آب بر برگزار شد.
 
در ابتدای این نشست یاسر روحانی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان طارم ضمن خیرمقدم به حاضرین، هدف از برگزاری این برنامه را آشنایی با شاعران و نویسندگان دانست و گفت: نشست ادبی بزرگداشت فردوسی می تواند ما را هر چه بیشتر با شاعران بزرگ آشنا کند.
رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان طارم، فردوسی را شاعر پر آوازه کشور و حتی جهان دانست که نقش بی بدیلی در احیای زبان فارسی دارد و خاطرنشان کرد: اگر شاعر بزرگی مانند فردوسی نبود، معلوم نبود که سرنوشت زبان فارسی چه می شد.
 
در ادامه محمد فلاحی، نویسنده، شاعر و کارشناس ادبیات فارسی ضمن قرائت یک شعر از شاهنامه فردوسی به بیان نقطه نظرات خود در رابطه با فردوسی پرداخت.
این برنامه با شعرخوانی و شاهنامه خوانی نازنین حیدری، فاطمه سادات موسوی و امیر مهدی نیساری از اعضای فعال کتابخانه های عمومی شهرستان ادامه پیدا کرد.
اصغر بهرامی، نویسنده کتاب تاریخ طارم و کارشناس ادبیات فارسی ضمن معرفی کتاب «شاهنامه شاهنامه نیست» نوشته فرهنگ فروتن، مطالبی در رابطه با شاهنامه برای حاضرین در برنامه بیان کرد.
در قسمت پایان این برنامه علیرضا عباسی، دبیر محفل ادبی زیتون شهرستان طارم به بیان مطالبی در رابطه با فردوسی و شاهنامه برای حاضرین پرداخت.
 


نسخه قابل چاپ