فهرست

اخبار شهرستان‌ها

به همت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان خدابنده؛

نشست ادبی «بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی و حکیم عمر خیام» برگزار شد

اداره کتابخانه های عمومی شهرستان خدابنده، به مناسبت بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی و حکیم عمر خیام نشست ادبی برگزار کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان زنجان، نشست ادبی به مناسبت «بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی و حکیم عمر خیام» به همت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان خدابنده و با حضور سیدمهدی موسوی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان و جمعی از شاعران و علاقمندان به کتاب و کتابخوانی در اداره کتابخانه های عمومی شهرستان برگزار شد.
 
نشست ادبی «بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی»
در این نشست ابتدا سیدمهدی موسوی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان خدابنده ضمن گرامیداشت ۲۵ اردیبهشت ماه روز ملی بزرگداشت فردوسی و روز پاسداشت زبان پارسی و قدردانی از حضور اعضای حاضر در نشست ادبی، گفت: حکیم ابوالقاسم فردوسی حماسه سرای بزرگ ایران و یکی از شاعران مشهور عالم و ستاره درخشنده آسمان ادب فارسی و از مفاخر نامبردار ملت ایران است که شاهنامه فردوسی یکی از آثار فاخر به جا مانده از این شاعر ایران زمین است و بخشی از هویت فرهنگی ادبیات ایران را تشکیل می دهد.
در ادامه حسن قنبری، رضا برقراری، مهدی نصیری، مبینا صادقی و مهسا نصیری نیز به خوانش اشعار فردوسی پرداختند.
 
نشست ادبی «بزرگداشت حکیم عمر خیام»
در ابتدای این نشست سیدمهدی موسوی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان خدابنده ضمن قدردانی از حضور علاقمندان به شعر و ادب فارسی و گرامیداشت ۲۸ اردیبهشت ماه، روز بزرگداشت حکیم عمر خیام گفت: شعر پارسی قله های بسیاری دارد و بی‌شک در عرصه رباعی و رباعی‌سرایی، خیام ماندگارترین نامی است که می‌درخشد.
در این نشست ادبی زندگی علمی و ادبی حکیم عمر خیام توسط احمد نصیری قیدرای، علی خلجی، مرتضی احمدی، سمانه قنبری، زهرا قنبری، مهسا نصیری، مبینا صادقی و فاطمه محمدی مورد بحث و گفتگو قرار گرفت.
در پایان رباعیات خیام توسط تعدادی از اعضای شرکت کننده در این نشست ادبی قرائت شد.
 
نسخه قابل چاپ