فهرست

اخبار شهرستان‌ها

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان:

با تخصیص بودجه لازم شاهد افتتاح کتابخانه عمومی در شهر آببر شهرستان طارم خواهیم بود

امرالله حسنی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان به اتفاق هیئت همراه از کتابخانه عمومی شهید بهشتی آببر شهرستان طارم بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان زنجان، امرالله حسنی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان روز پنجشنبه ۱۲ خردادماه  به همراه منوچهر شعبانی، سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان طارم؛ داوود سپهری، معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان؛ ابراهیم قاسمی، معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان و محسن اسلامی، مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان زنجان از کتابخانه عمومی شهید بهشتی آببر شهرستان طارم بازدید کرد.
 
در این بازدید یاسر روحانی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان طارم به ارائه گزارشی از وضعیت کتابخانه های عمومی شهرستان طارم پرداخت و خواستار پیگیری کتابخانه در حال احداث شهر آب بر از مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان شد.
رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی طارم خاطرنشان کرد: در حال حاضر چهار باب کتابخانه عمومی (دو کتابخانه شهری و دو کتابخانه روستایی) در شهرستان طارم فعالیت می‌کنند و حدود ۸۰ هزار نسخه کتاب نیز در این کتابخانه‌ها برای استفاده اعضا موجود است.
 
امرالله حسنی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان ضمن تقدیر و تشکر از زحمات همکاران کتابخانه های عمومی شهرستان طارم به لزوم گسترش کتابخانه ها و کتابخوانی تاکید و ابراز امیدواری کرد: اداره کل فرهنگ و ارشاد استان پیگیر تخصیص بودجه لازم در قالب مصوبات سفر رئیس جمهور به استان زنجان است و با تخصیص بودجه لازم شاهد افتتاح هر چه سریعتر کتابخانه عمومی در شهر آببر خواهیم بود.
حسنی راه اندازی کتابرسان سیار در شهرستان طارم را یک حرکت خوب و ارزشمند برشمرد و از آمادگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در جهت همکاری با کتابخانه های عمومی شهرستان در توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی در نقاط روستایی شد.
در ادامه مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان خواستار همکاری هر چه بیشتر کانون های فرهنگی و هنری مساجد به عنوان پایگاه مردمی و فرهنگی و هنری در جهت ترویج فرهنگ کتابخوانی با اداره کتابخانه های عمومی شهرستان طارم در بین عموم مردم شد.
 


نسخه قابل چاپ