فهرست

اخبار شهرستان‌ها

به ریاست بخشدار؛

جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی بخش بزینه رود شهرستان خدابنده برگزار شد

اولین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی بخش بزینه رود شهرستان خدابنده در سال جاری به ریاست بخشدار برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان زنجان، اولین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی بخش بزینه رود شهرستان خدابنده در سال جاری به ریاست سینا کریمی، بخشدار بخش بزینه رود و با حضور سید مهدی موسوی، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان خدابنده و دیگر اعضای حقیقی و حقوقی انجمن روز چهارشنبه ۱۱ خرداد ماه در سالن جلسات بخشداری برگزار شد.
 
سیدمهدی موسوی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان خدابنده ضمن تبریک آغاز دهه کرامت میلاد حضرت معصومه(س) و روز دختر، به تشریح دستور کار اولین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی بخش بزینه رود شهرستان خدابنده با محوریت برنامه ریزی اجرای برنامه های فرهنگی در مناسبت های پیش رو پرداخت و گفت: از جمله برنامه های فرهنگی پیش بینی شده این ایام برگزاری مسابقات کتابخوانی وصیت نامه امام و گام دوم انقلاب به صورت متمرکز در سطح شهرستان، برپایی نمایشگاه و فروشگاه کتاب، نشست های ادبی، تجلیل از دختران همکار و عضو کتابخانه همنام حضرت معصومه (ص)، نشست کتابخوان و ... است.
در ادامه موسوی به جدول برنامه ها و فعالیت های  سال ۱۴۰۱ شهرستان اشاره کرد و گفت: تمامی کتابخانه های شهرستان طبق جدول برنامه های پیش بینی شده فعالیت های خود را انجام خواهند داد که این برنامه ریزی می تواند در رسیدن به اهداف و سیاست های کلی نهاد کتابخانه های عمومی کشور کمک کند.
 
سینا کریمی، بخشدار بخش بزینه رود با تبریک فرارسیدن دهه کرامت و میلاد با سعادت حضرت معصومه(س) و روز دختر از عملکرد مسئولین شهرستان و کتابداران بخش در سال گذشته تقدیر کرد و خواستار فعالیت بیشتر در سال جدید شد.
کریمی در ادامه مطالبی در خصوص اهمیت کتاب و کتابخوانی بیان کرد و گفت: کتاب یعنی چکیده تجارب راه های رفته و موقعیت ها و احساسات تجربه شده، که محروم شدن از این فرصت ها، می تواند در رشد و تعالی جامعه وقفه ایجاد کند.
وی افزود: خواندن کتاب یعنی افزایش دانش، مهارت و تجربه که در نتیجه مطالعه باعث می شود انسان در زندگی انعطاف بیشتری در مواجهه با موقعیت های مختلف داشته باشد و خروجی آن لذت بردن از زندگی است.
وی خاطرنشان کرد: کتاب یکی از شاخص های رشد و تکامل جامعه به حساب می آید و یکی از نتایج بالا رفتن سرانه مطالعه در جامعه، ایجاد صلح، آرامش، وفاق و اتحاد نظر در جامعه است.
در پایان بخشدار بخش بزینه رود در راستای ارائه خدمات بهتر به اعضا و مراجعین و پویایی کتابخانه پیشنهادتی از جمله تغییر چیدمان کتابخانه، غنی سازی منابع، برگزاری برنامه های فرهنگی خصوصا نقد و بررسی کتاب، شناسایی کتابخوانان حرفه ای و استفاده از ظرفیت این افراد در برنامه های فرهنگی کتابخانه، شناسایی شعرای بخش بزینه رود و نشست های هم اندیشی را مطرح و خواستار اجرای این موارد شد.
نسخه قابل چاپ