فهرست

اخبار شهرستان‌ها

توسط رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی صورت گرفت؛

کمک مالی پانصد میلیون ریالی به کتابخانه عمومی روستای قروه شهرستان ابهر

حجت الاسلام و المسلمین حسن شجاعی، نماینده مردم ابهر، خرم‌دره و سلطانیه در مجلس و رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی، مبلغ پانصد میلیون ریال جهت احداث کتابخانه عمومی روستای قروه شهرستان ابهر اهدا کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان زنجان، در اقدامی خیرخواهانه و خداپسندانه در راستای توسعه و ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی، حجت الاسلام و المسلمین حسن شجاعی، نماینده مردم ابهر، خرم‌دره و سلطانیه در مجلس و رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی، در برنامه دهگردشی از روستاهای شهرستان ابهر، مبلغ پانصد میلیون ریال جهت احداث کتابخانه عمومی روستای قروه شهرستان ابهر، که زمین آن توسط مادر شهید مهدی صالحی اهدا شده بود کمک مالی کرد.
 
زمین کتابخانه به متراژ ۵۰۰ مترمربع توسط مادر شهید اهدا و احداث کتابخانه با همکاری خیّرین و اهالی روستای قروه، اعتبارات دهیاری و مشارکت اداره کل کتابخانه های عمومی استان انجام و به نام شهید والامقام مهدی صالحی نامگذاری می شود. در حال حاضر در روستای قروه یک باب کتابخانه عمومی فعال است که پس از احداث کتابخانه جدید، به این مکان انتقال می یابد.
گفتنی است، شهید مهدی صالحی دهم بهمن ماه سال ۱۳۴۶ در روستای قروه از توابع شهرستان ابهر دیده به جهان گشود و با آغاز جنگ تحمیلی به عنوان سرباز در جبهه حضور یافت و در ۱۵ تیرماه سال ۱۳۶۶ در فکه به درجه رفیع شهادت نائل آمد. پیکر مطهر شهید مهدی صالحی در زادگاهش و در کنار سایر همرزمان شهیدش دفن شده است.
 


نسخه قابل چاپ