فهرست

اخبار شهرستان‌ها

در قالب «نورسیده ۵۰» انجام شد؛

ارسال بیش از ۶۵ هزار نسخه کتاب به کتابخانه‌های عمومی کشور

پنجاهمین «نورسیده‌» با ۶۰ عنوان کتاب در قالب بیش از ۶۵ هزار نسخه کتاب به ۱۱۰۰ کتابخانه‌ اصلی در استان‌ها، شهرستان‌ها و شهرها ارسال شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان زنجان، بسته نورسیده‌های شماره ۵۰ با بیش از ۶۵ هزار نسخه کتاب در قالب ۶۰ عنوان، با آثاری از ۲۵ ناشر خصوصی و دولتی از جمله: افراز، امیرکبیر، آریان، آیین فطرت، برف، پیدایش، تاریخ ایران، جمال، دیدمان، رشد، زیارت، شهر قلم، شهید ابراهیم هادی، شهید کاظمی، عروج اندیشه، کتاب پارک، کتاب طه، کتابستان معرفت، مهراندیش، مهرسا، مؤسسه فرهنگی مطاف عشق، نارگل، ورزش، ویژه نشر و هیرمند به ۱۱۰۰ کتابخانه‌ اصلی در استان‌ها، شهرستان‌ها و شهرها ارسال شد.
کتاب‌های موجود در این بسته، برای گروه‌های سنی کودک و نوجوان و بخشی از آن برای گروه بزرگسال مناسب هستند و به لحاظ ناشر نیز کتاب‌های ۵ ناشر کشور که در حوزه کودک و نوجوان آثار ارزشمند تولید می‌کنند، در این بسته گنجانده شده‌اند. ادبیات، تاریخ، جغرافیا و دین از شاخص‌ترین موضوعات کتاب‌های این بسته هستند.
تاکنون ۵ بسته از مجموعه نورسیده‌ها (۴۶ تا ۵۰) در دوره جدید مدیریت نهاد در قالب ۳۰۰ هزار نسخه کتاب به کتابخانه‌های عمومی کشور ارسال شده است.
گفتنی است بسته‌های «نورسیده‌ ۵۱» برای کتابخانه‌های اصلی استان‌ها و شهرستان‌ها و «نورسیده ۵۲» برای تمامی کتابخانه‌های عمومی در حال آماده‌سازی هستند.
با توجه به خریداری جدیدترین عناوین بازار نشر از ناشران مختلف که در ماه های اخیر صورت گرفته است، ارسال بسته‌های نورسیده از سوی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور تا پایان سال جاری نیز ادامه خواهد یافت.
نسخه قابل چاپ