فهرست

اخبار شهرستان‌ها

به همت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان ماهنشان؛

کارگاه آموزشی ترویج ازدواج آسان «آسیب ها و راهکارها» برگزار شد

به مناسبت هفته عفاف و حجاب، کارگاه آموزشی ترویج ازدواج آسان «آسیب ها و راهکارها» به همت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان ماهنشان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان زنجان، کارگاه آموزشی ترویج ازدواج آسان «آسیب ها و راهکارها» با حضور حجت الاسلام و المسلمین روح الله رحمانی، رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان ماهنشان؛ ولی امیری، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان ماهنشان، کتابداران و اعضای فعال کتابخانه به همت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان و با همکاری شبکه بهداشت و درمان شهرستان ماهنشان برگزار شد.
 
حجت الاسلام و المسلمین روح الله رحمانی، رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان ماهنشان در این کارگاه آموزشی با اشاره به ساده ترین و اصولی ترین ازدواج ها بویژه ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (س) از آنها به عنوان الگویی موفق برای جوانان یاد کرد و گفت: خانواده ها وظیفه دارند زمینه های ازدواج راحت و آسان با کمترین هزینه ها را برای جوانان فراهم کنند.
رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان ماهنشان افزود: پرهیز از ازدواج های تجملاتی و سخت گیری در تهیه جهیزیه و تعیین مهریه های پایین و منطقی موجب افزایش ازدواج در کشور می شود.
وی بیان کرد: جوانان باید در ازدواج به اصول اسلامی، سیره پیامبر (ص) و ائمه اطهار (ع) توجه کنند و پیوند آسمانی حضرت علی (ع) و فاطمه (س) را بهترین الگو برای خود قرار دهند.
 
ولی امیری، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان ماهنشان با اشاره به اینکه امروز آموزش سبک زندگی اسلامی از ضروریات است، افزود: دشمن به دنبال از بین بردن ارزش‌های اسلامی و آرمان‌های انقلاب اسلامی در جامعه بوده که ضروری است در مقابل نقشه‌های دشمن ایستادگی کنیم.
وی آموزش خانواده‌ها و آشنایی آن‌ها با سیره اهل بیت(ع) را مهم و ضروری دانست و گفت: ترویج سبک زندگی اهل بیت(ع) سبب کاهش آسیب‌های اجتماعی در جامعه می‌شود.
گفتنی است در این کارگاه یک روزه «اولویت مسائل مربوط به ازدواج»، «انتخاب همسر مناسب»، «راهکارها و جلوگیری از اختلافات زندگی» و «همسرداری و تأثیر مخرب تجمل گرایی در خانواده ها» مورد بحث قرار گرفت.
نسخه قابل چاپ