فهرست

اخبار شهرستان‌ها

در راستای ترویج فرهنگ نماز و کتابخوانی؛

جلسه شورای اقامه نماز اداره کتابخانه های عمومی شهرستان خدابنده برگزار شد

جلسه شورای اقامه نماز اداره کتابخانه های عمومی شهرستان خدابنده با حضور امام جمعه شهر قیدار و رئیس ستاد اقامه نماز شهرستان خدابنده برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کتابخانه های عمومی استان زنجان؛ در راستای ترویج فرهنگ نماز و کتابخوانی، جلسه شورای اقامه نماز اداره کتابخانه های عمومی شهرستان خدابنده با حضور حجت الاسلام و المسلمین سید علی موسوی، امام جمعه شهر قیدار؛ ولی‌الله ابراهیمی، رئیس ستاد اقامه نماز شهرستان خدابنده؛ علی اصانلو، حراست فرمانداری شهرستان خدابنده؛ سید مهدی موسوی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان خدابنده و اعضای شورای اقامه نماز برگزار شد.
 
حجت الاسلام و المسلمین سید علی موسوی، امام جمعه شهر قیدار در ابتدای این جلسه، نماز را ضرورتی غیر قابل انکار در دستگاه ها و سازمان ها دانست و ضمن تاکید به اهمیت نماز اول وقت گفت: کتابخانه‌های عمومی به عنوان یکی از مهمترین پایگاه های فرهنگی و با توجه به رسالت خود در راستای آموزش و فرهنگ سازی مخاطبین، امکان ترویج فرهنگ نماز در بین قشر وسیعی از اعضای کتابخانه‌های عمومی وجود دارد و امیدواریم با هم افزایی و همکاریهای دو جانبه با ستاد اقامه نماز استان بتوانیم این مهم را تحقق بخشیم و گامهایی در راستای نهادینه کردن فرهنگ نماز برداریم.
سید مهدی موسوی، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان خدابنده نیز ضمن تبریک دهه ولایت گزارشی از عملکرد و برنامه های متنوع فرهنگی کتابخانه های عمومی سطح شهرستان با موضوع نماز، عفاف و حجاب ارائه کرد و گفت: کلیه کتابخانه های عمومی دارای نمازخانه با اقلام مربوط به نماز تجهیز شده است تا امکان برگزاری نماز اول برای اعضا و مراجعین فراهم شود.
وی همچنین در اهمیت دادن به معنویات از جمله نماز، این فرضیه واجب الهی مطالبی بیان کرد و افزود: اگر آن مقدار که بشر به جسم اش اهمیت می دهد به روحش نیز اهمیت می داد هیچ مشکلی نبود، چرا که در سایه این موضوع مهم است که انسان می تواند به خداوند نزدیک شود.
در پایان این جلسه، حاضرین از کتابخانه عمومی امام علی(ع) و نمایشگاه کتاب با محوریت نماز و حجاب و عفاف بازدید و نماز ظهر و عصر را به امامت امام جمعه خدابنده در نماز خانه کتابخانه امام علی(ع) اقامه کردند.
نسخه قابل چاپ