فهرست

اخبار شهرستان‌ها

با هدف ترویج سبک زندگی اسلامی ـ ایرانی و توسعه عدالت فرهنگی؛

دومین دور طرح ملی «با هم بخوانیم» آغاز شد

پس از اجرای موفقیت آمیز طرح ملی «با هم بخوانیم» در بهمن ماه سال ۱۳۹۶ در یکصد کتابخانه، دومین دور از اجرای این طرحِ ملی از یکم مرداد ماه سال جاری در ۳۵ کتابخانه عمومی در سراسر کشور آغاز شد.

به گزارش پایگاه اطلاع ‌رسانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، دومین دور از طرح ملی «با هم بخوانیم» ویژه مناطق محروم، با هدف گسترش عدالت در امر آموزش‌ فرهنگی و ترویج سبک‌زندگی ایرانی ـ اسلامی که از طریق مطالعه گروهی بر اساس یک سیر مطالعاتی هدفمند برای گروه سنی کودک و نوجوان تدارک دیده شده، از یکم مرداد ماه سال جاری در ۳۵ کتابخانه عمومی در سراسر کشور آغاز بکار کرد.
 
انتخاب کتاب‌های خواندنی و متنوع و تدوین یک‌سری فعالیت‌های جذاب علمی و عملی فرآیند خوانش کتاب را در این طرح بسیار لذّتبخش ساخته است. ۳۵ کتابخانه برگزیده برای اجرای دور دوم طرح در مناطق محروم استان‌های کشور هستند و کتابدارانِ نیز از میان برترین مجریان طرح در دور گذشته انتخاب شده‌اند.
همچنین با ایجاد سامانه ارسال گزارش و رصد و پشتیبانی لحظه‌ به لحظه طرح، عملکرد گروه‌های مطالعاتی ۱۲ نفره در این ۳۵ کتابخانه به صورت هفته به هفته از سوی ستاد بررسی می‌شود و برترین‌های هفته نیز معرفی خواهند شد.
ستاد استان‌ها و به ویژه کارشناسان فرهنگی استانی نیز وظیفه نظارت و پشتیبانی و حمایت و تأمین نیازهای احتمالی کتابدارانِ مجری طرح را بر عهده دارند.
لازم به ذکر است در تدوین سیر مطالعاتی به ۵ ساحت جهان‌بینی، اخلاق و هویت عالی انسانی، کارآمدی و توانمندی، علم و فکر، آگاهی و انقلابی‌گری توجه شده است.
نسخه قابل چاپ