فهرست

اخبار شهرستان‌ها

با معرفی 4 عنوان کتاب؛

«نشست کتابخوان تخصصی محرّم» در شهرستان طارم برگزار شد

به مناسبت فرارسیدن ایام محرم، «نشست کتابخوان تخصصی محرم» به همت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان طارم برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان زنجان، به مناسبت فرارسیدن ایام محرم، «نشست کتابخوان تخصصی محرم» به همت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان طارم و با مشارکت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان و بسیج هنرمندان با حضور منوچهر شعبانی، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان؛ حجت الاسلام و المسلمین نعمت احمدی، رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان؛ مجتبی عمارلو، مسئول بسیج هنرمندان شهرستان؛ سید محمد موسوی بخشدار بخش مرکزی؛ یاسر روحانی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان و علاقمندان به کتاب و کتابخوانی در کتابخانه عمومی شهید بهشتی آب بر برگزار شد.
 
یاسر روحانی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان طارم هدف از برگزاری نشست های کتابخوان را ترویج فرهنگ کتابخوانی در بین عموم مردم دانست و خاطرنشان کرد: برگزاری نشست های کتابخوان با موضوع محرم، نقش ویژه ای در آشنایی مردم با سیره و معارف اهل بیت(ع) دارد.
رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان طارم با اشاره به غنای زیاد کتب موجود در کتابخانه های عمومی شهرستان با موضوع دین، این بخش از کتابخانه را بسیار مهم دانست و افزود: باید تلاش شود تا این کتاب ها برای عموم مخاطبان معرفی شود.
در این نشست کتابهای «توجیه المسائل کربلا» نوشته سید اصغر علوی، توسط سارا رزاقی؛ «انصار الحسین(ع)» نوشته محمد سماوی، توسط زهرا موسوی؛ «حماسه حسینی» نوشته شهید مرتضی مطهری، توسط محمد فلاحی و «ردپای خورشید» نوشته مهدی محدثی، توسط مرتضی شعبانی برای حاضرین در این برنامه معرفی شد.
گفتنی است، پرویز ملکی از مادحین شهرستان طارم دقایقی را به ذکر مصیبت شهدای کربلا و مدیحه سرایی پرداخت و مراسم با تجلیل از معرفی کنندگان کتاب خاتمه یافت.
 


نسخه قابل چاپ