فهرست

اخبار شهرستان‌ها

برگزاری سومین جلسه انجمن کتابخانه‌های زرین‌رود

سومین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی زرین‌رود به ریاست «سینا کریمی»، بخشدار زرین‌رود و سایر اعضای حقیقی و حقوقی روز 13 دی‌ماه در محل بخشداری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کتابخانه‌های عمومی استان زنجان، سومین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی زرین‌رود به ریاست «سینا کریمی»، بخشدار زرین‌رود و سایر اعضای حقیقی و حقوقی در محل بخشداری برگزار شد.
در این جلسه کریمی ضمن گرامیداشت دهه‌ی بصیرت و 13دی سومین سالگرد شهادت سردار سپهبد شهید قاسم سلیمانی، گفت: اهمیت کتابخوانی بر کسی پوشیده نیست و اگر فرهنگ تقویت نشود دچار پسرفت خواهیم شد.وی با بیان اینکه در حال حاضر در کشور دچار چالش‌هایی هستیم، افزود: دشمنان ما در برابر تهدیدات امنیتی پاسخ کوبنده و مؤثری دریافت کرده‌اند.
بخشدار زرین‌رود تصریح کرد: فعالیت فرهنگی با محوریت شهدا و امتداد مکتب حاج قاسم و راه روشن شهدا باید الگوی جوانان قرار گیرد و این مهم در کتابخانه های عمومی میسر است.
کرمی گفت: فرد کتابخوان حس سعادت را القا می‌کند و در حوزه اجتماعی افراد آگاه و مؤثر به شمار می‌روند و حوزه‌ی سیاست افراد کتابخوان فضایی آرامش‌بخش ایجاد می‌کنند و کسانی که ذهن آگاهی دارند، کمتر دچار غفلت از نعمات و مواهب الهی می‌شوند.
بخشدار زرین رود در ادامه تصریح کرد: توسعه کتابخوانی و توسعه فرهنگی شهر از اهم وظایف مسئولین است و ضروری است اعضای انجمن در این زمینه هم‌افزایی و همکاری لازم را با کتابخانه‌های عمومی داشته باشند.
در پایان «سمیه سپهری، سرپرست اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان خدابنده ضمن تشکر از اهتمام اعضای انجمن در تشکیل جلسه به ارائه گزارشی از فعالیت کتابخانه‌های عمومی شهرستان پرداخت و به اجرای برنامه های پیش بینی‌شده در مناسبت‌های مربوط به ایام 9دی و شهادت سردار دلها و دهه فجر در کتابخانه‌های عمومی اشاره کرد.
وی به برگزاری نمایشگاه کتاب، نشست کتاب‌خوان، ایجاد قفسه بصیرت، برنامه شعرخوانی و خاطره گویی، فضاسازی و نصب بنر و... در کتابخانه‌های عمومی شهرستان اشاره و خواستار بازدید دانش آموزان مدارس بخش‌زرین رود از کتابخانه عمومی شهید خدابنده‌لو در مناسبتهای آتی شد.


 
نسخه قابل چاپ