فهرست

اخبار شهرستان‌ها

به همت اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان خدابنده؛

عطر خوش «سعدی» از کتابخانه عمومی امام علی (ع) به مشام می‌رسد

نشست ادبی بزرگداشت «سعدی» با حضور شاعران و نویسندگان بنام شهرستان خدابنده در کتابخانه عمومی امام علی (ع) برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان زنجان، نشست ادبی بزرگداشت «سعدی» با همکاری اعضای کانون نا کجا آباد اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان خدابنده و با حضور شاعران و نویسندگان بنام این شهرستان روز 4 اردیبهشت سال جاری در کتابخانه عمومی امام علی(ع) برگزار شد.
 
در ابتدای این نشست، سمیه سپهری سرپرست اداره کتابخانه های عمومی شهرستان خدابنده گفت: شیخ مصلح الدین سعدی شیرازی بی تردید بزرگترین شاعری است که آسمان ادب فارسی را با نور خیره کننده اش روشن ساخت و آن روشنی با چنان تلألویی همراه بود که هنوز پس از گذشت هفت قرن تمام از تاثیر آن کاسته نشده است و این اثر تا پارسی برجاست همچنان برقرار خواهد ماند.
 

 
 وی افزود: سخنان موجز و پرمایه و پر معنای سعدی چنان روشنگر افکار و آرمان های جامعه ایرانی و راهنمای زندگانی آنان افتاده است که به صورت سایر امثال در میان مردم رایج شده و تا روزگار ما، خاص و عام، آنها را در گفتارها و نوشته های خود به کار می برند .
 

 
در ادامه اعضای انجمن نا کجا آباد اشعاری از گلستان و بوستان سعدی را خوانش نمودند و خلاصه ای از احوال زندگی و متون کهن گلستان را مورد بحث و بررسی قرار دادند و دیدگاههای خود را نسبت به شخصیت شیخ اجل سعدی شیرازی بیان داشتند .
 

 
در پایان نشست چند تن از مفاخر شهرستان بخشی از آثار خود را برای حضار قرائت کردند.
نسخه قابل چاپ