فهرست

اخبار شهرستان‌ها

با حضور فرماندار و سایر اعضای حقیقی و حقوقی انجمن برگزار شد؛

جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان سلطانیه

اولین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان سلطانیه در سال جاری با محوریت پيگيري مصوبات جلسه قبل، هم‌اندیشی در برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی و سایر برنامه‌های فرهنگی و تصميم‌گيري در خصوص ساختمان كتابخانه عمومي ولايت برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان زنجان، اولین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان سلطانیه یا حضور مهندس براتی فرد، فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان سلطانیه، سیدمهدی موسوی رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان سلطانيه، ايوب قرباني بخشدار بخش مركزي، رضا باقري بخشدار بخش باغ حلي، مجید امیرلو رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، مصطفی کلانتری شهردار شهر سلطانیه و سایر اعضای حقیقی و حقوقی انجمن روز شنبه 23/02/1402در كتابخانه عمومی ولايت خيرآباد برگزار گردید.
در این جلسه محمدرضا براتی فرد، فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان سلطانیه ضمن تسليت شهادت امام جعفر صادق(ع) با بیان اینکه رشد و توسعه فرهنگی منوط به آگاهی، دانش و سواد منطقه است گفت: یکی از ملزومات این آگاهی کتابخوانی است وکتاب مقوله بسیار مهمی است وقتی کتاب می خوانیم وارد دریایی از اطلاعات می شویم که کتابداران و فضاهای فرهنگی در این مورد نقش بسیار مهمی دارند.
 

براتی فرد در ادامه افزود: مطالعه و کتاب‌خوانی یکی از شاخص‌های توسعه فرهنگی است و میزان توجه به کتاب بیانگر رشد و تعالی فرهنگی جوامع به شمار می‌آید.و كتاب را یکی از ابزارهای مهم اطلاعاتی عنوان کرد و گفت: با روي كار آمدن دولت جمهوري اسلامي ايران فرهنگ کتاب و کتابخوانی در سطح جامعه افزایش چشمگیری یافته و کلیه ارگانهای دولتی و غیر دولتی وظیفه دارند تا در ترویج این امر مهم تلاش نمایند تا سطح آگاهی مردم با مطالعه کتاب افزایش یابد.
در ادامه وی با اشاره به مناسبت هاي پيش رو و جشنواره کتابخوانی رضوي گفت : این مناسبت ها و جشنواره رضوي كه یکی از بزرگترین رویدادهای بزرگ فرهنگی در سطح کشور است بايد با همكاري همه ارگانهای مستقر در سطح شهرستان به نحو احسن برگزار شود.
در ادامه جلسه سیدمهدی موسوی، رییس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان سلطانيه به تبيين برگزاري دوازدهمين دوره جشنواره كتابخواني رضوي و برنامه ريزي براي جذب مشاركت در راستاي برگزاري جشنواره و همچنین ارائه راهكار و پيشنهاد جهت برگزاري برنامه هاي فرهنگي در مناسبت هاي پيش رو و تصميم گيري در خصوص ساختمان كتابخانه عمومي ولايت خيرآباد به عنوان محورهای مورد بحث این جلسه یاد کرد.
رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان سلطانیه ضمن ارائه گزارشی از میزان مشارکت در دوازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در سطح شهرستان، خواستار تلاش بیش از پیش مسئولان برای اطلاع رسانی، تبیلغ و شرکت در این جشنواره در بین مردم شد.
وی به وضعیت فعلی ساختمان کتابخانه عمومی ولایت خیرآباد اشاره کرد و گفت: ساختمان فعلی کتابخانه ولایت خیرآباد از لحاظ استحکام بنا عمر مفید خود را از دست داده است و یکی از کتابخانه پرخطر در شهرستان محسوب میشود و ضرورت دارد با مساعدت فرماندار محترم و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان سلطانیه،بخشدار محترم بخش باغ حلی، مشارکت خیرین، دهیاری و شورای اسلامی روستای خیرآباد نسبت به احداث ساختمان جدید طبق استاندارد های موجود در روستای خیرآباد، اقدام لازم صورت پذیرد.
رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان سلطانیه از دهیار و اعضای شورای اسلامی روستای خیرآباد بخاطر  اهدای 300 متر زمین برای احداث کتابخانه در روستا تشکر و قدردانی کرد و گفت این اقدام شایسته، برگ زرینی در عمکلرد فرهنگی شورا خواهد بود و با احداث ساختمان کتابخانه در زمانی نه چندان دور ، مبلمان فرهنگی بسیار خوب در روستا رقم خواهد خورد که علاقمندان به کتاب و کتابخوانی در آینده خواهند توانست از این فضای فرهنگی بهره مند شوند.
در پایان ایشان به برنامه های پیش بینی شده فرهنگی برای برگزاری در سطح کتابخانه های عمومی شهرستان در مناسبتهای پیش رو از جمله شهادت امام جعفرصادق(ع)، روز بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی و پاسداشت زبان فارسی ،روز بزرگداشت حکیم عمر خیام ،سالروز آزادسازی خرمشهر، دهه کرامت  اشاره و سپس به بررسی مصوبات جلسه قبل و میزان اجرایی شدن مصوبات پرداخت.
نسخه قابل چاپ